Film o kobietach wysłany na festiwal

Film o kobietach wysłany na festiwal

Anna Stolarczuk (reżyser) i Marek Maliszewski (operator filmowy) czekają na dalsze losy filmu

BIAŁA PODLASKA Film dokumentalny "MyKobiety" w reżyserii bialczanki Anny Stolarczuk został zgłoszony na 60. Krakowski Festiwal Filmowy, który odbędzie się wiosną przyszłego roku.

 Krakowski Festiwal Filmowy potrwa od 31 maja do 7 czerwca 2020 roku. To jedno z najstarszych wydarzeń na świecie, poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas ośmiu festiwalowych dni widzowie obejrzą około 250 filmów z Polski i z całego świata.

– Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej. Ze zgłoszonych filmów komisja selekcyjna wybiera tytuły, które będą uczestniczyły w konkursach międzynarodowych. W związku z tym film "MyKobiety" musiał zostać przetłumaczony na język angielski, wstawione zostały napisy – mówi Anna Stolarczuk.

Sztab selekcjonerów będzie miał niezwykle trudne zadanie wybrania tych najbardziej wyjątkowych i zaskakujących, które zaprezentowane zostaną w sekcjach konkursowych i pozakonkursowych festiwalu. – W momencie, gdy dokonywałam zgłoszenia, było już prawie 1200 innych zgłoszonych filmów, więc konkurencja jest ogromna. Niemniej jednak wychodzę z założenia, że sam fakt, iż mój film zobaczą znamienici krytycy i wybitni twórcy filmowi z komisji selekcyjnej, i być może doświadczą podobnych emocji jak dotychczasowi widzowie "MyKobiety", jest już ogromnym wyróżnieniem – podkreśla reżyserka filmu. Jej marzeniem jest pokazać bialską produkcję na ogólnopolskim festiwalu. Dlatego zachęca mieszkańców miasta, by trzymali kciuki.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: