[FILM] Honda potrąciła pieszą. Zdarzenie nagrała policyjna kamera

[FILM] Honda potrąciła pieszą. Zdarzenie nagrała policyjna kamera
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Do groźnego zdarzenia doszło na ulicy Sobieskiego w Białej Podlaskiej. Kierowca hondy potrącił pieszą. Wyjeżdżając z parkingu i włączając się do ruchu, nie ustąpił kobiecie pierwszeństwa. Policja opublikowała nagranie ku przestrodze.

Do zdarzenia doszło w środę 8 maja po godzinie 15 na ulicy Sobieskiego w Białej Podlaskiej. Policjanci bialskiej drogówki, pełniący służbę radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, byli świadkami groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Natychmiast podjęli czynności, zabezpieczając miejsce i udzielając pieszej pomocy.

– Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący osobową hondą 36-letni mężczyzna, wyjeżdżając z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. 73-letnia kobieta trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowany jako kolizja drogowa. W chwili zdarzenia uczestnicy byli trzeźwi. Potwierdziło to wykonane przez mundurowych badanie – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

W trakcie rozmowy z policjantami kierowca przyznał, że włączając się do ruchu nie spojrzał w prawo, gdzie znajdowała się piesza. Za spowodowanie kolizji drogowej 36-latek został ukarany mandatem w kwocie 3 tys. zł. Jego konto zasiliło też 12 punktów karnych.

– Apelujemy o wzmożoną ostrożność wobec tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że do tej grupy należą rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści i piesi, czyli wszyscy ci, którzy w starciu z pojazdem są narażeni na poważne konsekwencje. Niewątpliwie na ich bezpieczeństwo znaczący wpływ ma ich zachowanie oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – dodaje rzeczniczka.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy