Filip Pocztarski mistrzem Polski w pływaniu!

W Olsztynie odbyły się mistrzostwa Polski 14-letnich juniorów młodszych w pływaniu. Znakomicie spisał się w nich Filip Pocztarski, szkolony przez Wojciecha Lubańskiego reprezentant klubu Narwal Międzyrzec Podlaski, który zdobył złoty medal na 50 m stylem dowolnym.

W zawodach uczestniczyło około 700 pływaczek i pływaków ze 120 klubów. Dla Filipa były to pierwsze tak ważne mistrzostwa. Wytrzymał presję i tytuł wywalczył w czasie 25,09 s, ale – jak się okazało na mecie – razem z Piotrem Jackiewiczem (UKS G-8 Bielany Warszawa). Obaj wyprzedzili trzeciego Eryka Osóbkę-Morawskiego (Polonia W-wa; 25,25 s). Był także czwarty tym samym stylem na dystansie dwukrotnie dłuższym, uzyskując wynik 56,40 s. W wyścigu tym wygrał Mateusz Pinczak (Dragon Będzin; 55,59) przed Jackiewiczem (55,93) i Wiktorem Panczykowskim (Gilus Gilowice; 56,30).

Filip Pocztarski trenuje od pierwszej klasy szkoły podstawowej, a nauczył się pływać w wieku niespełna trzech lat. Zapał do pływania wykazywał więc bardzo wcześnie, a do ćwiczeń nie trzeba go było zmuszać. Pracuje na swoje sukcesy uczęszczając na regularne treningi i mając wsparcie rodziców, którzy dbają o jego dietę, regenerację i inne aktywności fizyczne jak bieganie, siłownia, stretching oraz którzy kibicowali mu podczas olsztyńskiej imprezy (tata osobiście). Wygraną ogólnopolską poprzedziły mistrzostwa województwa lubelskiego, gdzie również zwyciężył w sprincie, mimo że musiał rywalizować ze starszymi kolegami.