Escapetruck zawita do Białej Podlaskiej. Wydostań się z ciężarówki, rozwiązując zadania i łamiąc szyfry

Escapetruck zawita do Białej Podlaskiej. Wydostań się z ciężarówki, rozwiązując zadania i łamiąc szyfry
fot. KMP w Białej Podlaskiej

W poniedziałek 27 maja na placu Wolności w Białej Podlaskiej będzie można wziąć udział w wyjątkowym projekcie edukacyjnym o nazwie Escapetruck. Wszyscy chętni zmierzą się z przygotowanymi zadaniami, żeby wydostać się z samochodu-pułapki.

Celem holenderskiego projekt edukacyjnego Escapetruck jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zjawiska handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego. Policjanci, wykorzystując specjalnie przygotowany escaperoom w naczepie pojazdu, edukować będą mieszkańców na temat przeciwdziałania tego typu zagrożeniom.

Escapetruck jest inicjatywą holenderskiej Fundacji Reshape i powstał przy wsparciu finansowym holenderskiej Policji oraz Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce. Projekt został zainicjowany w naszym kraju przy ścisłej współpracy z Centrum Badań nad Handlem Ludźmi Uniwersytetu Wrocławskiego oraz polską Policją i Strażą Graniczną.

27 maja zawita on do Białej Podlaskiej. W godzinach 10.00-18.00 na placu Wolności wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami. Podczas gry uczestnicy muszą wydostać się z ciężarówki, rozwiązując interaktywne zadania i łamiąc szyfry. Warto zdobyć się na odwagę i podjąć wyzwanie, które pomoże zrozumieć, z jakim dramatem mierzą się osoby, które padły ofiarą handlu ludźmi.

Mimo że jest to gra, odwiedzających czeka skłaniające do refleksji doświadczenie. Uczestnicy poznają prawdziwe historie kobiet, które padły ofiarą handlu ludźmi w Polsce, a którym udało się uciec dzięki pomocy władz. Obecni na miejscu policjanci udzielać będą informacji na temat zagrożeń, sposobów i mechanizmów działania przestępców oraz skutków handlu ludźmi. Udział w projekcie jest bezpłatny i możliwy dla osób, które ukończyły 16 lat.

– Dla odwiedzających Escapetrucka przygotowaliśmy stanowiska promocyjne, m.in. Policji, Straży Granicznej, Powiatowego Urzędu Pracy. Odwiedzający będą mogli uzyskać niezbędne informacje o zasadach doboru do służby w Policji i poszczególnych etapach rekrutacji. Chętni będą mogli obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu policjantów. Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać z mundurowymi o charakterze ich pracy oraz zapoznać się z wymaganiami stawianymi kandydatom do służby. Serdecznie zapraszamy – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy