Elwira Charewicz nowym skarbnikiem powiatu

Elwira Charewicz nowym skarbnikiem powiatu

Powiat bialski ma nowego skarbnika. Za finanse samorządu odpowiadać będzie Elwira Charewicz. Z końcem stycznia zastąpiła na tym stanowisku Krystynę Laszuk. 

Uchwałę w sprawie odwołania Krystyny ze stanowiska skarbnika podjęto na sesji Rady Powiatu w piątek 31 stycznia. Nowym skarbnikiem została Elwira Charewicz – jej bliska współpracowniczka, która od dłuższego czasu przygotowywana była do objęcia tej funkcji.

– Odchodzę ze stanowiska ponieważ między mną, a moim pracodawcą była dżentelmeńska umowa. Zostałam skarbnikiem i miałam pełnić tę funkcję do momentu aż nie wychowam swojego następcy. Tak się szczęśliwie stało, że udało mi się to zrobić. wychowałam w prowadzonym przez siebie wydziale finansowym następcę. Osobę, której zaufałam i opinię o niej mogłam przekazać pod rozwagę panu staroście – mówi Krystyna Laszuk.

Była skarbnik powiatu funkcję tę sprawowała od 21 września 2018 roku. Wcześniej przez wiele lat pracowała jako dyrektor wydziału finansowego. – To był bardzo trudny okres dla powiatu. Ale pani Krystyna doskonale sobie z tym radziła, bardzo się cieszę, że przygotowała następcę. Jest taka piosenka, że dobrze ze sceny zejść niepokonanym. I pani Krysia dzisiaj zwieńczyła swoją wieloletnią pracę. Odchodzi z podniesioną głową, poczuciem dobrze spełnionego obowiązku – podkreśla starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Nowym skarbnikiem powiatu w wyniku podjętej przez radnych uchwały została Elwira Charewicz, która od czterech lat pracuje w wydziale finansowym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

– Pani Elwira Charewicz od początku pracy w wydziale finansowym dała się poznać z jak najlepszej strony. Jest przede wszystkim osobą, która posiada bardzo wysokie kwalifikacje i świetnie potrafi pracować w zespole. Tak się szczęśliwie trafiło, że pani Charewicz  i pani Laszuk w pracy rozumiały się jak przysłowiowe „łyse konie”. Bardzo dobrze układała się współpraca między nimi. I dwa tygodnie temu przyszła do mnie pani skarbnik i powiedziała, że może w pełni powiedzieć, że przygotowała godnego następcę i jest przekonana, że pani Elwira poradzi sobie w pełnieniu niełatwej funkcji skarbnika powiatu. Jestem przekonany, że pod pani zarządzaniem wydział finansowy będzie świetnie prosperował i realizował swoje zadania – dodaje starosta.

Powołana na stanowisko skarbnika Elwira Charewicz czuję się przygotowana do pełnienia nowej roli.

– Dziękuję panu staroście, Zarządowi i Radzie Powiatu za zaufanie jakim mnie obdarzyli, powierzając mi pełnienie tak odpowiedzialnego stanowiska. Jest mi bardzo miło, że moja praca została doceniona. Mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, aby być skrupulatną i kreatywną, tak aby dobrze od strony finansowej wszystkie zadania powiatu zostały wypełnione. A pani skarbnik Krystynie Laszuk dziękuję za zaufanie i całe ciepło, którego mogłam doświadczyć od początku mojej pracy w wydziale finansowym – Elwira Charewicz.

Zmiana na stanowisku skarbnika wcale nie oznacza, że z pracą żegna się poprzedniczka. Krystyna Laszuk będzie nadal zatrudniona w Starostwie. Będzie przez pierwsze miesiące wspierać pracę wydziału finansowego.

– Pani Krystyna zadeklarowała, że jeszcze z nami będzie pracować. Zobaczymy po trzech miesiącach i będziemy namawiać do dalszej pracy, aby jak najwięcej swojego doświadczenia mogła przekazać naszej nowej pani skarbnik – wyjaśnia Filipiuk.

Więcej na ten temat w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” od 4 lutego.

Monika Pawluk

fot. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej (fb)

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: