Eliasz I. odwołany z Rady Społecznej szpitala

Eliasz I. odwołany z Rady Społecznej szpitala

Jak widać na wiszącym od blisko dwóch lat banerze, do Sejmiku Województwa Eliasz I. startował z hasłem "Rodzina, uczciwość, przyszłość"

BIAŁA PODLASKA Zawieszenie w partii to niejedyne konsekwencje, jakie poniósł Eliasz I., były kierownik Działu Zamiejscowego Obsługi Przejść Granicznych w Koroszczynie i były radny PiS, który w sierpniu został zatrzymany przez CBA. Choć po wpłaceniu kaucji opuścił już mury aresztu, to ostatnio stracił także fuchę w Radzie Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Eliasz I. miał dwa razy zażądać łapówki od właściciela firmy transportowej. Według śledczych, domagał się po 400 zł za wydanie zgody na przejazd przez granicę należących do przedsiębiorcy ciężarówek z ładunkiem. Eliasz I. nie przyznał się do winy. Złożył wyjaśnienia, których treści prokuratura na ten moment nie ujawnia. Wobec I. zastosowany został areszt na trzy miesiące, przy czym sąd orzekł, że po wpłaceniu 50 tys. zł kaucji podejrzany będzie mógł opuścić areszt. Od tej decyzji odwołała się prokuratura, ale sąd odwoławczy utrzymał w mocy to postanowienie i dlatego Eliasz I. jest już na wolności, choć śledztwo nadal trwa.

Członkiem Rady Społecznej bialskiego szpitala Eliasz I. został w styczniu i zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Sławeckiego z PSL. W tym gremium I. reprezentował wojewodę. Ale, jak informuje biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, I. po przedstawieniu mu zarzutów korupcyjnych już tej funkcji nie pełni. – Informuję, że Eliasz I. został odwołany ze składu Rady Społecznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Lech Sprawka nie wskazał jeszcze nowego przedstawiciela wojewody lubelskiego do Rady Społecznej działającej w tej placówce – wyjaśnia Joanna Szwedo z biura prasowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy