„Dziewiątka” wicemistrzem Igrzysk Dzieci!

„Dziewiątka” wicemistrzem Igrzysk Dzieci!

Wicemistrzowie Polski jeszcze jako mistrzowie woj. lubelskiego

Tylko młodzi adepci piłkarscy trenujący w Legii Warszawa okazali się lepsi od reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej w rozegranym w Głuchołazach finałowym turnieju Igrzysk Dzieci. – To największy piłkarski sukces „dziewiątki” w ciągu ostatnich 24 lat, a więc od kiedy pracuję w tej szkole – mówi Robert Mazur, trener i opiekun wicemistrzów kraju.

Zanim bialczanie pojechali na zachód Polski, musieli wywalczyć mistrzostwo województwa lubelskiego na turnieju w Świdniku. I dokonali tego, podobnie jak w Lublinie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Horodyszczu (gm. Wisznice), tyle że w kategorii dziewcząt, pod wodzą Marka Zieńczuka.

Do wojewódzkich walk przystąpiło sześć zespołów dziewcząt i pięć chłopców, które najpierw grały w dwóch grupach. Zarówno piłkarki z wisznickiej gminy jak też bialczanie swoje mecze wygrali i awansowali do decydującego etapu. Horodyszcze pokonało SP 27 Lublin 4:1 i SP Ostrów Lubelski 3:1, natomiast bialska „dziewiątka” SP 2 Opole Lubelskie 4:2 oraz SP 43 Lublin 4:1. O końcowym zwycięstwie podlaskich dziewcząt zadecydował gol zdobyty w dogrywce (w regulaminowym czasie był bezbramkowy remis), z kolei bialscy chłopcy rozgromili SP 1 Biłgoraj 5:0.

Trzydniowy turniej o mistrzostwo Polski umiejscowiono tak bardzo daleko, że zgłosiło się do niego nie 16 a 8 zespołów chłopców, w tym na szczęście bialczanie szkolący się pod okiem Mazura i Konrada Więcierzewskiego w Akademii Piłkarskiej TOP-54. Grano więc systemem „każdy z każdym”. Już po piątkowych meczach, w których nasi chłopcy odnieśli same zwycięstwa (6:1 ze szkołą z Bolesławca, 4:2 z Kostrzynem nad Odrą i 6:1 z Peplinem), wiadome było, że mogą włączyć się do walki o medale.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 25 od 18 czerwca

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: