Dzieciaki do rakiet! Pomóżmy szkołom wygrać profesjonalny sprzęt tenisowy

Dzieciaki do rakiet! Pomóżmy szkołom wygrać profesjonalny sprzęt tenisowy

AKCJE Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu biorą udział w konkursie „Dzieciaki do rakiet”, promującym aktywność fizyczną wśród dzieci. Nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy i bezpłatne szkolenia. Możemy wspomóc placówki, przybliżając do wygranej.

„Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas, promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W ramach inicjatywy szkoły podstawowe z całej Polski mogą wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli.

Konkurs ten to także bezpłatne warsztaty tenisowe, które od trzech lat są organizowane w różnych miastach Polski. Dzięki nim już ponad 5500 dzieci postawiło swoje pierwsze tenisowe kroki. Wakacyjne warsztaty prowadzą doświadczeni trenerzy oraz ambasadorzy akcji – Urszula Radwańska i Mariusz Fyrstenberg.

W tym roku w konkursie zostanie wyłonionych aż 70 szkół podstawowych, które otrzymają zestawy profesjonalnego sprzętu do tenisa firmy Babolat, przystosowanego do nauki dzieci. Ponadto organizatorzy zaproszą po dwóch nauczycieli wychowania fizycznego z każdej zwycięskiej szkoły na specjalne szkolenia, które zorganizują wraz z Polskim Związkiem Tenisowym. Szkolenia w pełni przygotują nauczycieli do nauki tenisa ziemnego podczas lekcji wychowania fizycznego, a także na zajęciach dodatkowych.

Z naszego regionu udział w konkursie biorą Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu. W obydwu placówkach sport odgrywa bardzo ważną rolę w terapii i rehabilitacji uczniów. – Nasi uczniowie próbują swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych: koszykówce, piłce nożnej, hokeju halowym, badmintonie, tenisie stołowym, jeździe konnej i innych. Od lat należą do Polskich Olimpiad Specjalnych oraz należą do Klubu Sportowego Lutnia Piszczac. Sport sprawia, że dowartościowują się, przełamują swoje bariery. Uczą się, że chcieć to móc, a oni wcale nie są gorsi od zdrowych rówieśników. Dajmy im szansę – mówią opiekunowie SOSW w Zalutyniu.

Według raportu „Aktywność fizyczna dzieci w Polsce” przygotowanego na zlecenie Banku BGŻ BNP Paribas, tylko co czwarte dziecko spełnia dzienną normę aktywności fizycznej. Głównie przez brak energii, brak czasu i brak pozytywnych bodźców.

Zagłosować na obie szkoły można na stronie www.dzieciakidorakiet.pl. Poniżej podajemy linki do głosowania:

https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/396/specjalny-osrodek-szkolno-wychowawczy

https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/685/szkola-podstawowa-z-oddzialami-integracyjnymi-nr-5

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: