Dzieci wróciły już do żłobków i przedszkoli

Dzieci wróciły już do żłobków i przedszkoli

Dzieci wracają do miejskich żłobków i przedszkoli

BIAŁA PODLASKA Zgodnie z decyzją premiera opiekę nad dziećmi mogą już pełnić żłobki i przedszkola. Niektóre prywatne placówki są otwarte od 6 maja, a od 18 maja maluchy po dłuższej przerwie trafiły do tych prowadzonych przez miasto. Priorytetem w przygotowaniu obiektów i kadry na ich przyjęcie było bezpieczeństwo.

Dyrektorzy placówek wraz z pracownikami od kilku tygodni przygotowywali się na powrót dzieci, wprowadzając specjalne zasady zapewniące bezpieczeństwo. To przemyślane procedury postępowania podczas podawania posiłków, zabawy i odpoczynku, przygotowane sale, umożliwiające bezpieczną zabawę, instrukcje postępowania dla rodziców i pracowników.

Zanim pierwsze maluchy przekroczyły progi żłobków i przedszkoli, dyrektorzy odbyli spotkania z władzami miasta, gdzie rozmawiano o nowych zasadach opieki nad dziećmi. To m.in. ograniczone grupy (do 12 osób), zachowanie odległości m.in. podczas jedzenia posiłków, dezynfekcja dłoni przy wejściu do obiektów, przebywanie w szatni tylko jednego rodzica z dzieckiem. Zostały też usunięte zbędne przedmioty, tj. takie, których nie da się zdezynfekować, oczywiście bez uszczerbku na pomocach dydaktycznych.

– W placówkach zapewniliśmy środki ochrony i dezynfekcji oraz zorganizowane zostały stanowiska do tych czynności i pomiaru temperatury. Przewidziane są zasady działania, gdy pojawi się konieczność odizolowania. To przykłady wdrożonych, głęboko przemyślanych rozwiązań w naszych placówkach. Jestem przekonany, że najmłodsi bialczanie, którzy wrócą do swoich grup, wychowawcy, a przede wszystkim rodzice mogą być spokojni, że zostało zrobione wszystko, by stworzyć bezpieczne warunki opieki nad dziećmi. Bardzo ważne jest, by wszyscy zachowywali przewidziane w placówkach środki ostrożności – komentuje prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: