Dzieci wróciły do szkół

Dzieci wróciły do szkół
fot. archiwum

BIZNES Zmiany w obostrzeniach od 26 kwietnia. Ogłosił je podczas konferencji 21 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski. Do szkół wracają uczniowie, ale nie w całym kraju.

– Jesteśmy w sytuacji dużego obłożenia w szpitalach, chodzi o łóżka i respiratory. Wciąż mamy do czynienia z dużą ilością zakażeń – podkreślił minister Adam Niedzielski.

Od dziś a więc 26 kwietnia w większości województw (oprócz: śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego) do szkół wracają uczniowie klas I-III, a uczyć się będą w systemie nauki hybrydowej a więc w szkołach przebywać będzie połowa uczniów a reszta uczyć się będzie zdalnie. Po pewnym czasie nastąpi zmiana.

Wśród zapowiedzianych 21 kwietnia poluzowań pojawiła się także informacja o ponownym otwarciu branży beauty a więc salonów kosmetycznych oraz zakładów fryzjerskich, które znów będą czynne od 26 kwietnia.

Podczas konferencji minister ogłosił także, że w przyszłym tygodniu podane zostaną plany na rozluźnianie kolejnych restrykcji w maju. Podane zostaną również informacje na temat organizacji komunii, wesel oraz kwestie noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

Wśród kolejnych rozważanych zmian jest otwarcie po weekendzie majowym instytucji kultury, bo zdaniem ministra, ryzyko zakażenia jest w tych miejscach stosunkowo niewielkie.

Najnowsze dane dot. ilości zachorowań pochodzą z niedzieli, a było ich 7219. Aktualizacja odbywa się o godz. 10.30 każdego dnia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: