Działka to magiczne miejsce

Działka to magiczne miejsce

Zarząd ROD Pod Lasem z okolicznościowymi odznaczeniami

BIAŁA PODLASKA Rodzinny Ogród Działkowy Pod Lasem już 35 lat funkcjonuje na terenie miasta. Była więc okazja do świętowania w gronie działkowców i zaproszonych gości.

Jubileusz zorganizowano 28 lipca na terenie ogrodu. Miejscem spotkania był dom działkowca, gdzie m.in. wręczono puchar zarządowi i odznaczenia zasłużonym działkowcom. Był czas na wspomnienia i rozmowy o planach. – Dla nas to święto jest ogromną radością, okazją do spotkania się w innym charakterze niż na co dzień, kiedy jest praca i inne obowiązki. Mamy więc okazję, by porozmawiać, poznać się bliżej wylicza Maria Krzewicka, prezes ROD Pod Lasem.

Na jubileusz ogrodu przybył m.in. zespół Pochulanka z Kopytnika w gminie Łomazy i przedstawiciele ODR w Końskowoli z siedzibą w Grabanowie, którzy opowiedzieli o opryskach. – Czego możemy sobie życzyć? Żeby ogrody działkowe trwały, rozwijały się. W naszym ogrodzie jest 140 działkowców. To głównie mieszkańcy miasta. Ośmiu właścicieli działek ma je od samego początku utworzenia ogrodu – mówi Maria Krzewicka.

Od prawie 30 lat działkę ma Renata Ignatowicz. – To enklawa spokoju. Mam pszczoły murarki, jaszczurki, trzmiele, motyle, jeża, a do tego ogródek z ekologicznymi warzywami i ziołami. W ogóle nie stosuję chemii, ogórki pryskam wodą z mlekiem. Gdzieś coś wyczytam i przekazuję to innym działkowiczom. Dzięki zdrowemu jedzeniu w ogóle nie choruję – przekonuje. Miłością do działki zaraziła swoją córkę, która obecnie mieszka w Szczecinie i również jest działkowiczką, podobnie jak jej córka, a więc wnuczka pani Renaty.

A prezes ogrodu dodaje: – Działka jest całym moim życiem. To takie miejsce, które bardzo pozytywnie ładuje akumulatory. Można tu i się zmęczyć, i odpocząć. To magiczne miejsce.

Wśród działkowiczów nie brakuje starszych i dzieci

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy