Działania prewencyjne przyniosły efekt

Działania prewencyjne przyniosły efekt

BIAŁA PODLASKA Od 27 lipca obowiązują zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta. W związku z dużą liczbą zachorowań, załatwianie spraw w magistracie odbywa się po umówieniu się telefonicznym. Już widać pozytywne efekty: brak kolejek interesantów przed urzędem.

Teraz aby załatwić sprawę w urzędzie, należy zadzwonić pod wskazany numer i umówić się na konkretną godzinę. Wprowadzone zmiany okazały się dobrą decyzją. Mieszkańcy, zgodnie z zapowiedziami, najpierw dzwonią pod wskazany numer, a potem dopiero udają się do urzędu. Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik UM, informuje, że dzięki temu nie ma już kolejek, które od kilku tygodni ustawiały się przed drzwiami magistratu.

Zmiany zostały wprowadzone w związku z utrzymującą się, dużą liczbą zachorowań na COVID-19. Codziennie rzecznik Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie informuje o dziesiątkach kolejnych zachorowań, w tym z naszego regionu.

Sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem wciąż jeszcze nie jest stabilna, dlatego ograniczenia w normalnym funkcjonowaniu wprowadza coraz więcej instytucji i firm. Ze względu na pozytywny wynik badania jednej z pracownic, bialski oddział Mlekovity ograniczył swoją działalność. Na zmienionych zasadach funkcjonuje Starostwo Powiatowe, wciąż nieczynne są poradnie specjalistyczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Na kwarantannie są policjanci z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaksim, a od poniedziałku także celnicy z Oddziału Celnego w Białej Podlaskiej.

W ubiegłym tygodniu odnotowano w kraju rekordową liczbę dziennych zachorowań, która była wyższa od najgorszych wyników z czerwca. 30 lipca było bowiem w Polsce aż 658 nowych przypadków, a łączna ich liczba od początku pandemii sięgnęła już 46 tysięcy. Zmarło 1721 chorych, a liczba wyzdrowiałych to 34 374 osób (dane z 1 sierpnia).

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy