Dwóch prezesów AZS-AWF Biała Podlaska

Dwóch prezesów AZS-AWF Biała Podlaska
fot. Roman Laszuk

SPORT Adam Wilczewski i Mariusz Lichota zarządzać będą AZS-AWF Biała Podlaska. Pierwszy 27 czerwca został prezesem klubu sportowego AZS-AWF przy AWF w Warszawie filia w Białej Podlaskiej, drugi od maja jest prezesem zarządu założonej przez klub spółki z o.o. o nazwie Akademicki Klub Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska.

Powstanie AKPP wymusił Związek Piłki Ręcznej w Polsce, który rok temu zadecydował, że każdy klub grający od sezonu 2022/23 w Lidze Centralnej musi mieć formę prawną spółki akcyjnej lub spółki z o.o. Władze bialskiego AZS-u podjęły w tym kierunku kroki, następnie je sfinalizowały i od września nadal będziemy mogli oglądać mecze z udziałem akademików na bezpośrednim zapleczu PGNiG Superligi.

W tym samym czasie dobiegła końca dwuletnia kadencja klubowych władz i 27 czerwca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze AZS-AWF. Uczestniczyło w nim zaledwie 24 członków (w trakcie wyborów 23), co stanowiło 14 proc. uprawnionych (w sumie 167).

Wysłuchali oni sprawozdania ustępującego prezesa Lichoty, na zakończenie którego pogratulował najlepszym zawodnikom i ich trenerom sukcesów, a także podziękował parlamentarzystom PiS, władzom województwa, miasta i uczelni oraz sponsorom za wsparcie.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: