Dwóch muzyków, tysiące pomysłów

Dwóch muzyków, tysiące pomysłów

LUDZIE Z PASJĄ Każdy z nich ma za sobą spore doświadczenie w występach przed publicznością, zna się na muzyce i to, co robi, robi z pasją. Postanowili połączyć siły i stworzyli zespół Two Musicans. Mowa o Adrianie Litewce i Mariuszu Chwedoruku.

Ich repertuar jest niezwykle bogaty. Śledzą nowości, ale z przyjemnością grają standardy muzyczne. Chętnie występują przed publicznością, bo bycie na scenie daje im niezłego powera. – Dostaję wtedy ogromnego kopa. Gdy zaczynamy grać, a ludziom się to podoba, powstaje niesamowita więź – mówi Adrian Litewka. – Kiedy wychodzę na scenę, czuję, że to po prostu gra, że dobrze się dogadujemy. Nie spotkałem się z czymś takim, że rozumiem się z kimś niemal bez słów. Nasze próby są dość luźne. Dogrywamy na nich wszystko, bo każdy z nas pracuje też w domu – dodaje Mariusz Chwedoruk.

Panowie chętnie przyjmują zaproszenia na różnego rodzaju imprezy otwarte, firmowe, ale grają też na weselach oraz innych uroczystościach. Mają własne oświetlenie i nagłośnienie, więc korzystając z ich usług można mieć pewność, że oprawa muzyczna będzie wykonana na wysokim poziomie. – Jesteśmy przygotowani na każdą imprezę. Repertuar dogadujemy z klientem – wyjaśnia Adrian.

Adrian to dobrze znany mieszkańcom miasta wokalista bialskiej grupy Chwilka, działającej przy Bialskim Centrum Kultury. Śpiewa od najmłodszych lat i to z sukcesami. Na swoim koncie ma wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jednym z najważniejszych osiągnięć jest zdobyte przez niego w 2016 roku pierwsze miejsce na Eurowizji młodzieżowej w Rimini we Włoszech. Gra na gitarze, perkusji oraz śpiewa.

Mariusz śpiewa od trzeciego roku życia. Gdy skończył 15 lat, zaczął grać w zespołach muzycznych. Było ich kilka, m.in. Kawer, Pub czy Fortis. Pracuje też jako instruktor muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokitnie oraz jest organistą od 2002 roku. Gra na akordeonie, saksofonie i pianinie.

Niedawno można było ich usłyszeć w Łomazach, gdzie uświetnili wydarzenie z okazji Dnia Kobiet. Ale wykonywali też kolędy w Pratulinie. Zapewniają, że jeszcze nie raz ich usłyszymy. – Pracujemy także nad własnym repertuarem – mówią.

Więcej o tym zespole można znaleźć na oficjalnym profilu facebookowym, gdzie należy wpisać: Two Musicans.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy