Dwie wygrane piłkarzy ręcznych

Jakichkolwiek problemów z odniesieniem w lidze kolejnych zwycięstw nie mieli zarówno bialscy piłkarze ręczni AZS-AWF jak też Olimpii. Akademicy pokonali w Kielcach młodzież z Niepublicznego LO SMS 30:20, natomiast juniorzy uporali się u siebie z SPR Piekuty Stare, wygrywając 43:23.

Pierwszoligowcy potrzebowali dwudziestu minut, by po golach Norberta Maksymczuka i Michała Bekisza wreszcie uciec kielczanom na bezpieczną odległość (7:10). Po ośmiu minutach drugiej połowy przewaga naszych szczypiornistów wzrosła do siedmiu trafień (11:18) a w 54. nawet do dwunastu (18:30) i dopiero karne Daniela Leśniaka zmniejszyły dystans.

Jeszcze łatwiej trzy punkty zdobyli podopieczni trenera Marcina Stefańca, którzy we własnej hali uporali się z najsłabszym w ich grupie zespołem. By prowadzić dziesięcioma golami (13:3), potrzebowali niewiele ponad kwadransa, kiedy m.in. cztery razy trafił Jakub Polok. Po przerwie przewaga ciągle rosła, stąd bardzo wysokie zwycięstwo i awans na drugie miejsce w tabeli.

Składy bialskich drużyn - AZS-AWF: Adamiuk, Kozłowski, Ostrowski – Maksymczuk (4), Łazarczyk (2), Urbaniak (1), Ziółkowski (7), Nowicki, Niedzielenko, Stefaniec (6), Mazur, Bekisz (7), Banaś (2), Kandora (1); Olimpia: Stroiński, Niedzielski – Jaszczuk, Fic (4), Cielecki (8), Polok (11), Michalczuk (1), G. Olichwiruk (6), Szyszko (2), Lewczuk, Tarasiuk (4), Grochowski (4), Winnicki (1), Kobyliński.

Wyniki innych meczów - I liga: Azoty II – Czuwaj  34:43,  AZS UW – Padwa  27:28,  MTS Chrzanów – AZS UJK przeł. na 14.XII,  KSSPR Końskie – KPR Legionowo  30:27,  KSZO Odlewnia – Orlen Wisła II  23:24; II liga: AZS-AWF W-wa – ROKiS Radzymin  21:27,  Bestios – Trójka  26:34.