Duszek i Barszczewska na liście PiS

Duszek i Barszczewska na liście PiS

REGION Kilka dni temu Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło kształt listy lubelskiej do Europarlamentu. Znaleźli się na niej Barbara Barszczewska oraz Marcin Duszek. Nie mają pierwszych lokat, a w dodatku konkurencja jest silna.

Barszczewska to ginekolog ze szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. W ostatnich wyborach zdobyła mandat radnej Sejmiku Województwa Lubelskiego. Otrzymała 4. miejsce na liście. Duszek z kolei to poseł na Sejm RP obecnej kadencji, który ostatnio się uaktywnił walką o utrzymanie oddziału położniczego w Międzyrzecu Podlaskim. – Lubelszczyzna potrzebuje ludzi młodych, energicznych a jednocześnie sprawdzonych i skutecznych w działaniu, którzy będą w stanie wcielać swoje wizje w życie polityczne – uważa poseł, z numerem 10 na liście PiS. Zapowiada, że w PE chciałby bronić polskich wartości, którymi żyli nasi przodkowie.

Lista PiS w województwie lubelskim jest dość mocna. Jedynką jest posłanka Elżbieta Kruk, a tuż za nią ulokowano Elżbietę Mazurek, wicemarszałka sejmu i jedną z czołowych postaci w partii.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: