Dramatyczna akcja ratunkowa. Kobieta skoczyła do rzeki

Dramatyczna akcja ratunkowa. Kobieta skoczyła do rzeki

GMINA BIAŁA PODLASKA Bialscy policjanci wspólnie ze świadkami zdarzenia uratowali życie 52-latce, która chciała targnąć się na własne życie. Kobieta poinformowała swoich bliskich, że znajduje się w rejonie rzeki, jednak na widok nadjeżdżającego samochodu wskoczyła do wody.

W minioną sobotę przed godziną 16.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał informację o 52-letniej mieszkance miasta, która chce popełnić samobójstwo. – Z relacji bliskich kobiety wynikało, że znajduje się ona w rejonie rzeki Krzna. Po otrzymaniu informacji funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania 52-latki sprawdzając miejsca, gdzie może przebywać. Również bliscy kobiety szukali jej na własną rękę – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W pewnym momencie przekazali służbom informację, że kobieta może przebywać w miejscowości Woskrzenice Duże.

Gdy mundurowi chwilę później dojechali na miejsce okazało się, że bliscy zauważyli zaparkowane auto 52-latki, ta jednak na widok jadącego auta wskoczyła do wody. Świadkowie natychmiast ruszyli jej z pomocą. – Podtrzymywali kobietę do czasu przyjazdu patrolu policji. Jednak wyczerpane osoby nie dały rady samodzielnie wydostać kobiety z rzeki. Były wyziębione i wyczerpane podtrzymywaniem 52-latki – relacjonuje rzecznik bialskiej Policji.

Funkcjonariusze pomogli wydostać się z wody zarówno 52-latce jak też osobom udzielającym jej pomocy. Na miejsce dotarli również strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego, któremu została przekazana 52-latka.

Dzięki współdziałaniu służb oraz świadków zdarzenia nie doszło do tragedii, a kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.

(mp)

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: