Do Wisznic wróciło kino

Do Wisznic wróciło kino

WISZNICE W przerwie świątecznej w Wisznicach rozpoczęło działalność nowe kino. To powrót do tradycji lat 60. i 70., gdy działało tu m.in. kino Marzenie, w którym mieszkańcy bez konieczności wyjazdów do miasta mogli oglądać kultowe filmy. Stary budynek wyremontowano dzięki pozyskanemu przez samorząd dofinansowaniu.

Nowe kino rozpoczęło działalność w poniedziałek 27 grudnia w budynku w centrum Wisznic. Kiedyś była tam jednostka straży pożarnej, a gdy druhowie się wyprowadzili, powstało tutaj pierwsze w Wisznicach kino Marzenie, które działało w latach 60.-70.

– Gdy kino Marzenie zakończyło działalność, przyjeżdżało do naszej miejscowości kino objazdowe. Te czasy już pamiętam, zresztą sam miałem okazję oglądać w ten sposób wiele kultowych filmów, a pierwszym z nich było „Wejście smoka” z Brucem Lee. Pamiętam jeszcze klimat tego dawnego kina. Był tam taki stary rzutnik szpulowy, i kiedy siedziało się na tylnych miejscach, dosyć głośno było słychać jego działanie. Bardzo wielu mieszkańców przychodziło na te seanse i wszyscy z niecierpliwością czekali na kolejny przyjazd kina. Później, gdy kino już nie przyjeżdżało do Wisznic, budynek ten przez wiele lat był zaniedbany. Wpadliśmy więc na pomysł, żeby go zagospodarować – opowiada Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice. (…)

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: eprasa.pl

Monika Pawluk

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: