Dlaczego nie ma wody w fontannie?

Dlaczego nie ma wody w fontannie?

BIAŁA PODLASKA Mieszkańcy zastanawiają się dlaczego w zlokalizowanej w centrum miasta fontannie od początku lata nie ma wody. Okazuje się, że to wszystko przez zagrożenie związane z koronawirusem.

– W innych miastach już dawno działają fontanny w centrach miast i parkach. U nas wciąż nie. To z powodu oszczędności czy są inne powody? – zastanawia się czytelniczka, która skontaktowała się z naszą redakcją.

W czasie letnim fontanna zlokalizowana na placu Wolności oraz druga – w parku Radziwiłłowskim stanowiły atrakcję, głównie dla dzieci. Ponadto w centrum miasta, w czasie upałów, uruchamiane były także tzw. kurtyny wodne, które dawały ukojenie, gdy temperatura sięgała blisko 30 st. C. W te wakacje tego jednak nie ma.

Zapytaliśmy więc władze spółki Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Wod-Kan jaka jest przyczyna wstrzymania uruchomienia fontanny w centrum miasta. – Informujemy, że sytuacja ta ma związek z epidemią koronawirusa w Polsce. Zakaz uruchamiania fontann, a także instalacji wodnych typy „dry plaza”, wydał Główny Inspektor Sanitarny. Aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem cząsteczek wirusa – informuje Ernest Jaroszek, wiceprezes spółki.

W piśmie, które nam pokazał, jest również mowa o tym, że takie praktyki nie są w obecnej sytuacji zalecane. Pozostaje zatem jedynie czekać na poprawę warunków epidemicznych.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy