Dariusz Magier opowie o zwalczaniu opozycji i Solidarności

Dariusz Magier opowie o zwalczaniu opozycji i Solidarności

Pierwsze otwarte wydarzenie w ramach projektu „Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie Południowego Podlasia w latach 1980-1989″ odbędzie się w czwartek 21 marca o godzinie 17 w dziale wiedzy o regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej.

W ramach partnerstwa z Uniwersytetem w Siedlcach biblioteka zaprasza na spotkanie z dr hab. Dariuszem Magierem pt. „Zwalczanie opozycji i Solidarności przy pomocy rysunków satyrycznych, rozprowadzanych przez partię komunistyczną w województwie bialskopodlaskim (1980-1982)”.

Projekt „Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie Południowego Podlasia w latach 1980-1989” autorstwa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej jest adresowany jest do młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów zamieszkujących teren Południowego Podlasia.

Jest on odpowiedzią na rosnącą potrzebę edukacji w kontekście historii regionalnej, a w szczególności najważniejszych wydarzeń, jakie zapisały się na kartach współczesnej historii Polski, i bezpośrednio miały swój udział w odzyskiwaniu suwerenności państwowej. Poprzez zaplanowane działania uczestnicy projektu uzyskają niepowtarzalną wiedzę na temat działalności Solidarności na terenie Południowego Podlasia w latach 1980-1989.

Podczas trwania projektu zostanie zorganizowany cykl sześciu spotkań regionalnych, sześciu lekcji edukacyjnych, w tym konferencji naukowej, która będzie zwieńczeniem projektu. Szczegóły, czyli daty kolejnych spotkań oraz konferencji naukowej, zostaną podane wkrótce.

Zorganizowana zostanie także mobilna wystawa planszowa „Wokół Okrągłego Stołu. Solidarność na terenie Południowego Podlasia w latach 1980-1989”.

Partnerem projektu jest Uniwersytet w Siedlcach, który wesprze Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej w działaniach na rzecz promocji wiedzy historycznej i promocji dziedzictwa kulturowego.

*Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy