Dariusz Kowaluk z olimpijskim złotem!

Dariusz Kowaluk z olimpijskim złotem!

SPORT Pochodzący z Komarówki Podlaskiej Dariusz Kowaluk, który jako szósty mieszkaniec lub reprezentant klubu z naszego regionu wystąpił na igrzyskach, powróci z Tokio jako mistrz olimpijski. Wszystko dzięki sobotniemu zwycięstwu polskiej sztafety mieszanej 4 x 400 m.

Zanim Polacy mogli cieszyć się z pierwszego zdobytego w Tokio złota, potrzebny był awans biało-czerwonych do finału tej lekkoatletycznej konkurencji.

Nastąpiło to w piątek 30 lipca, kiedy nasza sztafeta w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński ustanowiła w eliminacjach, wynikiem 3:10,44 s, dwa nowe rekordy – Europy i olimpijski. Z tej czwórki w zwycięskim biegu o złoto (czas jeszcze lepszy, bo 3:09,87) pobiegł dzień później tylko Duszyński, którego na pierwszych trzech zmianach uzupełnili Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek i Justyna Święty-Ersetic. Mimo to, jak się okazuje, eliminacyjna trójka, w tym Kowaluk, również jest pełnoprawnym mistrzem olimpijskim i w niedługim czasie ma otrzymać złoty medal.

Więcej w wydaniu papierowym  z 2 sierpnia. Opublikujemy w nim także wywiad z Januszem Wilczkiem, trenerem Kowaluka w czasie gdy mieszkał i trenował w Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy