Dar międzyrzeckiego wójta trafił dla bialskiego szpitala

Dar międzyrzeckiego wójta trafił dla bialskiego szpitala
fot. Roman Laszuk

BIAŁA PODLASKA W czwartek 8 kwietnia we wczesnych godzinach popołudniowych do oddziałów obserwacyjno-zakaźnego oraz ftyzjopulmonologicznego i onkologii pulmonologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej dotarł dar od Krzysztofa Adamowicza, wójta gminy Międzyrzec Podlaski. Przywiozła go mieszkanka Białej Podlaskiej Marta Cybulska-Demczuk, kierownik referatu oświaty w międzyrzeckim Urzędzie Gminy.

Na oddział trafiło 100 gogli wielokrotnego użytku i z zabezpieczeniem, aby nie powodowały odcisków na twarzach noszących je osób, 200 maseczek medycznych, 400 znajdujących się w specjalnych wiaderkach z 70-procentowym spirytusem chusteczek dezynfekujących oraz 1000 rękawiczek medycznych. – Serdecznie dziękujemy – powiedziała lek. Urszula Świetlik-Malesa, ordynator oddziału ftyzjopulmonologicznego i onkologii pulmonologicznej, która odebrała dar przed budynkiem szpitala razem z towarzyszącymi jej dwiema osobami.

Warto dodać, że wójt Adamowicz przekazał również w tym trudnym okresie po 7 tys. zł międzyrzeckiemu pogotowiu oraz szpitalowi. – Dziś dla dobra wspólnego wszyscy powinniśmy pomagać służbie zdrowia – podkreśla Cybulska-Demczuk, bialska radna z listy Koalicji Obywatelskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: