Danieluk wygrał w Terespolu

Danieluk wygrał w Terespolu

Według oficjalnych wyników, w pierwszej turze wyborów, z ponad 67-procentowym poparciem, wygrał obecny burmistrz Terespola Jacek Danieluk (KWW Porozumienie Samorządowe Terespola).

Jego kontrkandydaci Piotr Skolimowski (KWW Terespol Razem) i Justyna Sowa (KWW Nasze Miasto Terespol) otrzymali odpowiednio: prawie 27,8 procent i 4,99 procent głosów. – Mimo niespecjalnie czystej kampanii ze strony moich kontrkandydatów, dziękuję serdecznie mieszkańcom za okazane po raz kolejny zaufanie. Będę chciał razem ze wszystkimi, również kontrkandydatami, o ile zechcą, dalej dbać o rozwój Terespola oraz zabiegać o fundusze unijne. Mam wiele sił i energii do działania – mówi burmistrz Danieluk.

Z listy Danieluka do Rady Miasta weszło dziesięciu kandydatów. Ośmiu radnych znamy z ubiegłej kadencji, dwóch pełniło kiedyś funkcję i po kilkuletniej przerwie ponownie obejmą mandat. Z komitetu Skolimowskiego skład Rady Miasta zasili czterech radnych.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, pojawiły się rozbieżności pomiędzy liczbą kart do głosowania na radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego, podaną przez komisję "dzienną" i "nocną".

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika nr 33 oraz na eprasa.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: