Dance with Me -Zatańcz ze Mną: Satyryk na parkiecie [PARA NR 8]

Dance with Me -Zatańcz ze Mną: Satyryk na parkiecie [PARA NR 8]
Fot. Adam Paluch

Prezentujemy kolejną parę śmiałków tanecznego wydarzenia Dance With Me – Zatańcz ze mną, nad którym nasz tygodnik objął patronat. W roli gwiazdy wystąpi satyryk Paweł Bagłaj (l. 20), a jako jego trenerka – Katia Smerachanskaya (l. 32). Poznajmy ich bliżej.

 Paweł Bagłaj to absolwent Ekonomika w Białej Podlaskiej. Finalista tegorocznej edycji Bielskiego Talentu. Członek kabaretu FRYJO (wcześniejsza nazwa Nieśmiesznie Śmieszni). Uwielbia występować przed ludźmi. Będąc na scenie zaraża publiczność optymizmem i energią. Na swoim koncie ma mnóstwo występów. Kabaret prezentuje humor uniwersalny, dostępny dla widza w każdym wieku. Jest to żart przystępny, przedstawiający rzeczywistość w krzywym zwierciadle, zawierający nutkę absurdu. Ich występ to również interaktywna zabawa z publicznością.

Paweł występował na Letnich Spotkaniach Kabaretowych Ściernisko, organizowanych przez Roberta Motykę, na przeglądach oraz różnych imprezach okolicznościowych. W 2016 roku kabaret Nieśmiesznie Śmieszni, w którym działa Paweł Bagłaj, prowadził kabareton podczas Dni Miasta Biała Podlaska. Udział w programie jest dla niego niezwykłym przeżyciem.

– Humor, punktualność i solidna praca to cechy, którymi Paweł zdecydowanie może się pochwalić. Jego treningi z Katią przebiegają w radosnej atmosferze, a on sam, jako laik w tańcu, daje z siebie wszystko, by zachwycić i zadowolić zebraną publikę – komentuje organizator Cezary Kirczuk.

Katsiaryna (Katia) Smerachanskaya przygodę z tańcem zaczęła jako mała dziewczynka. Miała 5 lat, kiedy mama zaprowadziła ją na tańce w małym rosyjskim miasteczku. Nie twierdzi, że taniec zachwycił ją od razu. Przez pierwszy rok niekoniecznie była zachwycona tym, co działo się na zajęciach. W wieku siedmiu lat dostała się do szkoły choreograficznej w Brześciu, którą skończyła z czerwonym dyplomem. Po sześciu latach w tej szkole już nie miała wątpliwości, że taniec to nie tylko hobby, ale całe jej życie.

Potem były studia w Mińsku na kierunku choreografia, które również skończyła z czerwonym dyplomem. Podczas studiów pracowała w teatrze w Mińsku jako tancerka. Oprócz tego tańczyła w zespole ludowym, a wieczorami kontynuowała taniec na dyskotekach z innym zespołem, już w stylu nowoczesnym. Kolejne lata to praca po całym świecie w teatrach na dużych i małych scenach, chociażby Cypru, Turcji, Malezji, Korei czy Hiszpanii, aż wreszcie dotarła do Białej Podlaskiej, gdzie założyła rodzinę. Ma męża i dwóch synów.

Pierwszą pracę w Białej Podlaskiej rozpoczęła w Szkole Tańca Amigo Dance Stanisława Juszczyka. Uczyła tam dzieci tańca klasycznego, a dzieci uczyli ją mówić po polsku. Kolejnym etapem w jej życiu była i jest do tej pory Szkoła Tańca Boogie Town, gdzie pracuje już 7 lat. W ciągu tych lat dużo się działo: warsztaty, konkursy, wyjazdy, trzy charytatywne musicale taneczne: „Powrót królowej tańca" w 2016 r., "Podróż do krainy snów" w 2017 r. i "10 urodzinowych życzeń" w 2018 r.

Jest wymagającym instruktorem. Chce, żeby dzieci i ich rodzice podchodzili ambitnie do tańca, bo jest to sztuka. Zawsze mówi, że ma szczęście, mając dwa życia: rodzinne i taneczne. To, czego nie może zrobić w normalnym życiu, może zrobić w tańcu.

Tańczyła w musicalu "Niezwykłe Boże Narodzenie”, które przygotowywała Szkoła Społeczna im. H. Sienkiewicza. Jest otwarta na różne przygody, DWM i DWM Kids jest tego potwierdzeniem. Na pewno może powiedzieć, że brakuje jej czasu, i jakby można było wydłużyć dzień, to zrealizowanych pomysłów byłoby znacznie więcej.

– Po zapoznaniu z Katią widać, że taniec to całe jej życie i pasja. Do każdego spotkania z Pawłem podchodzi profesjonalnie i stara się wykorzystać go jak najlepiej. Przy całym tanecznym życiu nie brakuje jej poczucia humoru i świetnie dogaduje się z kabareciarzem. To zgrany duet – mówi organizator Maria Kwitek.

Taneczna jesień zbliża się wielkimi krokami. Już za tydzień poznamy kolejną parę śmiałków, którzy zatańczą o Kryształowe Kule i szczytny cel charytatywny. Razem pokażemy, że pomagać każdy może.

Fot. Adam Paluch

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: