Czytają dzieciom w Barwnej

Czytają dzieciom w Barwnej
fot. Miejska Biblioteka Publiczna

Czytanie w Barwnej to już mała tradycja

BIAŁA PODLASKA Kolejna Czytająca Sobota za nami. To akcja organizowana w Bibliotece Barwnej. Gościem sobotniego spotkania był dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Paweł Borek.

Akcję zainicjował kilka tygodni temu prezydent Michał Litwiniuk, który czytał dzieciom wiersz Adama Mickiewicza "Przyjaciele". Spotkania są kontynuowane, bowiem zainteresowanie nimi jest wciąż spore.

W ostatnią sobotę, 29 lutego, na spotkanie z najmłodszymi czytelnikami przybył Paweł Borek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, który zdradza, że chętnie czyta swoim dzieciom a wśród obowiązkowych lektur są te o kotkach. Nie inaczej było podczas kolejnej odsłony Czytających Sobót, gdy przeczytał fragment książki Sue Bentley "Magiczny kotek".

Kolejne odsłony akcji już w marcu. W związku z tym, że jest to miesiąc, w którym obchodzony jest Dzień kobiet, do czytania zostały zaproszone same panie.

I tak 7 marca dzieciom czytać będzie Anna Bodasińska, prodziekan filii Akademii Wychowania Fizycznego, prywatnie mama Ani, fanka sportu, gotowania oraz jazdy na rolkach. 14 marca dzieciom poczyta przedstawicielka naszej redakcji Justyna Dragan, 21 marca Marta Pomorska, instruktorka ZHP oraz miłośniczka wspinaczek górskich i żeglarstwa oraz 28 marca - Aneta Hetmańczyk związana ze schroniskiem Azyl miłośniczka zwierząt i sztuk walki. Każde spotkanie rozpoczyna się o godz. 12, wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: