Cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa w Białej

Cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa w Białej

BIAŁA PODLASKA Nowe dane z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Od wczoraj powiększyła się liczba pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Trwa oczekiwanie na wyniki testów.

 

Obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym bialskiego szpitala znajdują się cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa. Zostały pobrane materiały do badań. Pacjenci znajdują się w obszarze izolowanym. Oczekujemy na wyniki - informuje Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

 

Do tej pory w Białej Podlaskiej nie stwierdzono żadnego przypadku osoby z koronowirusem. Takich przypadków można się jednak spoedziewać bowiem coraz więcej osób wraca z zagranicy do swoich rodzinnych miejscowości. Przechodzą co prawda kwarantannę, jednak na swojej drodze do domu mogą spotkać bliskich członków rodziny i ich zarazić.

 

Aktualizacja

20.03.2020, godz. 11.50

- Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: jednej osoby w przedziale wieku 31-65 lat oraz dwóch osób powyżej 65 roku życia. Stan wszystkich osób jest dobry - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

 

Aktualnie (20 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 28/1 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: