Czas na ubezpieczenie zdrowotne*

Czas na ubezpieczenie zdrowotne*

Pandemia koronawirusa sprawiła, że coraz więcej czasu poświęcamy na zdrowie swoje i swojej rodziny. Ale oprócz zadbania o prawidłową dietę, ruch czy okresowe badania warto również pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym.

W ostatnim czasie mówi się głównie o koronawiursie, jednak nie można zapominać o innych schorzeniach. Żyjemy bowiem w czasach, gdy coraz więcej osób cierpli na choroby nowotworowe, a kolejki do specjalistów zamiast skracać się – robią się jeszcze dłuższe. I to nawet jeśli chodzi o dzieci. Do kardiologa dziecięcego czeka się do 12 miesięcy, na urologa czy neurologa ok 4 miesięcy.

Leczenie nowotworów z reguły jest powszechnie dostępne, jednak skala zachorowalności może niepokoi. Co roku nowotwór złośliwy wykrywany jest u ok 160 tys. pacjentów, a pośród 93 znanych terapii nowotworowych, tylko 15 jest standardowo refundowanych, 34 dostępnych z ograniczeniami a 44 nie są refundowane w ogóle.

Mając tę wiedzę możemy zatroszczyć się o to, by pomoc lekarska była na wyciągnięcie ręki, do specjalisty zamiast czekać kilka miesięcy móc umówić się za 5 dni, a w razie potrzeby móc skonsultować swój przypadek także z zagranicznymi medykami. Te i wiele innych udogodnień daje skorzystanie z dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego „W trosce o Ciebie”.

Tylko w pakiecie podstawowym tego ubezpieczenia mamy nielimitowany dostęp do ośmiu lekarzy specjalistów, w tym np. kardiologa, dermatologa, neurologa i okulisty, również bez limitu możemy wykonywać takie badania jak chociażby RTG żeber, USG tarczycy, USG piersi i spirometria spoczynkowa. Do tego dochodzą badania krwi, moczu i posiewy. Pakiet rozszerzony i pakiet kompleksowy zawierają natomiast znacznie rozszerzoną ofertę nielimitowanych badań i konsultacji ze specjalistami. Lista placówek współpracujących z firmą, w których można skorzystać ze wspomnianych świadczeń w ramach ubezpieczenia dostępna jest na stronie www.pzu.pl. A wśród placówek zlokalizowanych w Białej Podlaskiej jest m.in. Centrum Medyczne Medikuz i Specjalistyczny Zespół Medyczny Intermed.

Co ważne każdy ze wspomnianych pakietów można wykupić płacąc jednorazową opłatę lub rozłożyć to sobie na raty i z uzgodnioną częstotliwością (np raz w miesiącu) opłacać tzw. abonament medyczny.

W ofercie znajdziemy także Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w leczeniu nowotworów. Skorzystanie z tej opcji umożliwia wsparcie finansowe w wysokości 6 tys. zł w przypadku zachorowania na raka. Dzięki ubezpieczeniu można przez 3 lata korzystać z konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych w prywatnych placówkach. Ponadto w czasie leczenia oraz skorzystać z drugiej opinii medycznej i konsylium lekarskiego.

Jak mówi agent Paweł Siłakiewicz, warto też rozpatrzeć Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w ciężkiej chorobie. Pozwoli ono na korzystanie z konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych w prywatnych placówkach medycznych sieci firmy lub placówkach z nią współpracujących, w przypadku zachorowania na inną niż wymienione ciężką chorobę, np udar czy stwardnienie rozsiane.

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie agenta ubezpieczeniowego Pawła Siłakiewicza przy ul. Prostej 7 w Białej Podlaskiej. Kontakt pod nr tel. 513 078 813, oraz mailowo: pawel@silakiewicz.pl.

*materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: