Coraz bliżej nowy parking przy Kopernika

Coraz bliżej nowy parking przy Kopernika

BIAŁA PODLASKA Trwa remont parkingu przy ul. Kopernika i dojazdu do niego. Inwestycję wspólnie z miastem wykonuje Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Na jakim etapie są prace? – Wykonane są już: w całości kanalizacja sanitarna, nawierzchnia parkingu do zjazdu w ul. Kopernika (zostało do dokończenia 5 metrów), chodnik od strony ul. Szarych Szeregów i ul. Akademickiej. Położony jest też kabel energetyczny, ale jeszcze nie połączony. Zakład Energetyczny musi zdjąć generator, co wiąże się z wyłączeniem prądu na kilka godzin. W tej chwili jest to niemożliwe, ponieważ pod ten generator podłączony jest Sanepid. Aktualnie trwają roboty w obrębie przejścia dla pieszych – relacjonuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik UM Biała Podlaska.

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali długo. W poprzedniej kadencji samorządu składane były petycje do władz miasta w tej sprawie, ale nic one nie dały. Dopiero zmiana prezydenta nadała bieg inwestycji. – Osiedle mieszkaniowe przy ul. Kopernika jest jednym z najstarszych w Białej Podlaskiej. Od lat mieszkańcy skarżą się na problemy z ograniczoną liczbą miejsc do parkowania – zauważa prezydent Michał Litwiniuk.

Z wykonywanego właśnie parkingu będą korzystać nie tylko mieszkańcy okolicznych bloków, ale także inni, robiący tam zakupy (w okolicy znajdują się sklepy spożywcze, piekarnia i apteka). Do tego dochodzą jeszcze auta dojeżdżające do Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Akademickiej.

Inwestycja została zaplanowana w wakacje, kiedy to prezydent Litwiniuk wraz z prezesem Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej Mieczysławem Rutą podpisali umowę na wspólne wykonanie prac. Umowa dotyczy przebudowy i rozbudowy istniejącego parkingu oraz drogi wewnętrznej prowadzącej wzdłuż ul. Kopernika wraz z wyjazdem na Akademicką. – Inwestycja będzie obejmowała przebudowę miejsc postojowych, zjazdów, chodników wraz z przebudową oświetlenia oraz przebudową kanalizacji deszczowej – mówił wtedy prezydent.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: