Coraz bezpieczniej w mieście dla rowerzystów i pieszych

Coraz bezpieczniej w mieście dla rowerzystów i pieszych
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Sukces miasta w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski możliwy był między innymi dzięki odpowiedniej, ciągle rozbudowywanej infrastrukturze rowerowej. Ale władze miasta, z prezydentem Michałem Litwiniukiem na czele, nie spoczywają na laurach. W ostatnim czasie wybudowano lub trwa budowa kolejnych 21,2 km ścieżek rowerowych, za 33,8 mln zł.

W ostatnim czasie oddanych zostało do użytku wiele nowych odcinków ścieżek rowerowych. W ramach projektu „Wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych” miasto wybudowało odcinki ścieżek pieszo-rowerowych. Znajdują się one w okolicy parku Radziwiłłów, przy ulicy Zamkowej przy Małpim Gaju oraz od alei Tysiąclecia do alei Jana Pawła II. Ich łączna długość to około 2 km, a kosztowały ponad 6,8 mln zł.

Aktualnie trwa budowa ciągów pieszo-rowerowych i rowerowych na odcinku od al. Jana Pawła II, poprzez tereny nadrzeczne do ul. Brzóski, w ul. Brzóski oraz budowa dwóch odcinków ścieżki pieszo-rowerowej za drogą krajową nr 2. Będzie to ciekawy sposób na zagospodarowanie okolicy stawów przy rzece Klukówce.

Więcej w wydaniu papierowym „Podlasianina” z 19 lipca i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy