Ciężarówka jechała wężykiem po krajowej dwójce

Ciężarówka jechała wężykiem po krajowej dwójce

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 41-letni obywatel Białorusi, który kierował ciężarówką pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zatrzymany został dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia. Miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

Informacja o kierowcy samochodu ciężarowego, który może znajdować się pod wpływem alkoholu trafiła do dyżurnego międzyrzeckiego komisariatu we wtorek około godziny 16.30. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadący „krajową dwójką” kierowca wykonuje niebezpieczne manewry na drodze.  Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze międzyrzeckiej prewencji. W miejscowości Zaścianki mundurowi zauważyli podane w zgłoszeniu auto. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Za kierownicą ciężarówki siedział 41-letni obywatel Białorusi. Wówczas potwierdziły się też informacje przekazane przez świadka. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu, natomiast przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: