Chwila relaksu dla bohaterek

Chwila relaksu dla bohaterek

BIAŁA PODLASKA Pielęgniarki i lekarki z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego otrzymały wyjątkowy upominek. W podziękowaniu za ich trud w leczeniu pacjentów, z narażeniem własnego życia, otrzymały bony m.in. na usługi kosmetyczne.

Zadanie było proste: znaleźć salony kosmetyczne i inne firmy dbające o zdrowie i piękno pań, które zechcą zaoferować bony do wykorzystania dla wyjątkowych kobiet ratujących na co dzień pacjentów, m.in. zakażonych koronawirusem. – Połączyliśmy siły lokalnie w naszym mieście i przekazujemy bony na nieodpłatne usługi w swoich salonach/firmach. Mimo że jako przedsiębiorcy jesteśmy w niepewnej sytuacji, chcemy wyrazić wdzięczność kobietom na pierwszej linii frontu walki z COVID19. Tym skromnym gestem dziękujemy pielęgniarkom i lekarkom w naszym szpitalu za ich walkę i pracę w tych ciężkich warunkach. Po ustaniu pandemii będą mogły skorzystać z zabiegów – informuje Patrycja Pachulec, jedna z organizatorek akcji.

Zaproszenie do udziału skierowane było do salonów kosmetycznych, fryzjerskich, odnowy biologicznej, oferujących masaże itp., trenerów personalnych, siłowni (karnety fitness), dietetyków, fotografów. Łącznie przygotowano 269 bonów, które zaproponowało 38 firm. – Dziewczyny wykazały się niezwykłą hojnością! Nie spodziewałam się takiego odzewu w naszym mieście. Właścicielki firm bez żadnych wątpliwości i pytań deklarowały bony, mimo że mnie nie znały. Nie działam bezpośrednio w branży kosmetycznej, zajmuję się treningami personalnymi i animacją dla dzieci, i w tym zakresie przekazałam bony na swoje usługi. W kobietach jest mnóstwo siły, my o tym wiemy! Musimy się wspierać i pomagać sobie w trudnych chwilach – podkreśla Patrycja.

Bony zostały przekazane do 14 oddziałów, a zadanie rozdysponowania ich otrzymały pielęgniarki oddziałowe. Pomoc zaoferowała także lekarka anestezjolog Magdalena Polit. – Odzew był bardzo pozytywny. Emocje na twarzach kobiet, do których były skierowane bony, zaczynała się od zdziwienia, po zaskoczenie i niedowierzanie, ale na końcu za każdym razem widniał szczery uśmiech – wspomina bialczanka.

Usługi zaoferowane lekarkom i pielęgniarkom w ramach akcji „Piękno dla bohaterek” obejmowały szeroki zakres: od strzyżenia włosów, poprzez manicure hybrydowy, lifting rzęs, masaże, zabiegi pielęgnacyjne na twarz, po sesje fotograficzne, treningi personalne, lekcje jogi, a nawet bon na tort czy wizytę w hodowli alpak. Akcji patronował prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: