Chodził po ulicy z nożem i groził przechodniom

Chodził po ulicy z nożem i groził przechodniom

Bialski sąd zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy wobec 32-latka, który został zatrzymany po tym jak nożem groził napotkanym osobom pozbawieniem życia. Nie jest to jedyny czyn, o który podejrzany jest mężczyzna. 

We wtorkowy wieczór (2 lutego) dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który grozi przypadkowym osobom pozbawieniem życia. Z relacji zgłaszających wynikało, że agresor ma ze sobą nóż. Policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę w rejonie dworca autobusowego. Okazało się, że jest to 32-latek obecnie bez stałego miejsca zamieszkania. W chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu.

– W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna podejrzany jest o dokonanie kradzieży w dwóch marketach na terenie miasta. Łupem sprawcy padły produkty spożywcze oraz poziomica laserowa. Do zdarzeń doszło na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku, a straty wycenione zostały na kwotę ponad tysiąc złotych – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP.
Mężczyzna odpowie również między innymi za włamanie do niezamieszkałego budynku i kradzież energii elektrycznej oraz usiłowanie włamania do lombardu. Zarzuty w tej sprawie usłyszał pod koniec stycznia.
W piątek wobec 32-latka Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: