Chodnik zwiększy bezpieczeństwo

Chodnik zwiększy bezpieczeństwo

MIĘDZYRZEC PODLASKI Nowo uruchomiony zakład produkcyjny firmy Wipasz spowodował większy ruch samochodów w mieście. Problem dotyczy południowych dzielnic miasta, a szczególnie ulic Siteńskiej i Kościuszki, gdzie nie ma chodników, a sporo osób idzie tymi ulicami do pracy.

O podjęcie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz użytkowników dróg powiatowych leżących na terenie miasta zawnioskował do Zarządu Dróg Powiatowych radny Andrzej Mironiuk. Wskazał, że ze względu na coraz większy ruch samochodów osobowych i ciężarowych w rejonach przemysłowych miasta niezbędna będzie przebudowa istniejącego chodnika dla pieszych przy ul. Kolejowej, a także budowa chodników dla pieszych przy ul. Siteńskiej i Kościuszki.

- Troskę o szeroko rozumiane bezpieczeństwo potęguje uruchomienie zakładu drobiarskiego Wipasz, zlokalizowanego przy ul. Siteńskiej i ul. Kościuszki, do którego coraz liczniej podążają pracownicy pieszo, rowerami oraz samochodami osobowymi, jak również stopniowo wzrasta ruch samochodów ciężarowych. Wymienione czynniki wpływają na zwiększenie natężenia ruchu, co w konsekwencji wpływa na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tych dróg. Podjęcie przeze mnie działań ma również związek z doniesieniami medialnymi w kwestii budowy obwodnicy wschodniej, której perspektywa znacznie się oddala - podkreśla Andrzej Mironiuk, radny powiatu bialskiego i naczelnik wydziału edukacji w Urzędzie Miasta Międzyrzec Podlaski.

Zarząd Dróg Powiatowych odpowiedział, że wniosek radnego będzie rozpatrywany przy planowaniu budżetu na 2020 rok. Bo wprowadzenie nowego zadania w trakcie obecnego roku budżetowego jest niemożliwe ze względu na już rozdysponowane pieniądze. Planowanie zadań dotyczących budowy infrastruktury drogowej w następnym odbywa się w październiku roku poprzedzającego, we współpracy z samorządami.

Cały artykuł dostępny w papierowym cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 36 od 3 września

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: