Chcą by powstało rondo Bialczanek

Chcą by powstało rondo Bialczanek
fot. Marek Maliszewski

BIAŁA PODLASKA Pojawił się pomysł, by rondo u zbiegu ul. Żeromskiego i Podmiejskiej nazwać imieniem Bialczanek. Pod pismem do prezydenta w tej sprawie podpisały się 3 znane lokalnej społeczności panie, które zgodnie twierdzą, że bialczanki zasługują na szczególne uhonorowanie.

Chcemy, żeby to był taki ukłon w stronę wszystkich kobiet Białej Podlaskiej, niezależnie od tego w jakim są wieku i czym się zajmująprzekonuje Anna Stolarczuk, inicjatorka nazwania budowanego właśnie ronda na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i Podmiejskiej imieniem Bialczanek.

„Czas uhonorować kobiety z Białej Podlaskiej w przestrzeni publicznej. Kobiety od zawsze odgrywały dużą rolę w dziejach Białej Podlaskiej. Bez ich ciężkiej pracy, pasji i wytrwałości w działaniu, miasto miałoby zupełnie inny charakter i wygląd. Kobiety współtworzą historię naszego miasta i współdecydują o jego rozwoju.

Bialczanki są pełne pasji i energii, dzięki czemu nasze miasto zyskało jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Dlatego należy mówić o kobietach Białej Podlaskiej. Bialczanki mają ogromną kreatywność, zaangażowanie i codzienną ciężką pracę, której efekty są widoczne we wszystkich obszarach życia” – czytamy w piśmie skierowanym do prezydenta miasta, pod którym podpisały się Anna Stolarczuk, bialska społeczniczka zawodowo związana z edukacją profilaktyczną, Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat oraz Aleksandra Hordejuk-Gryczka, prezes Klubu Biegacza Biała Biega.

Więcej w wydaniu papierowym „Podlasianina” z 8 lutego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy