Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk

Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk

Już tylko kilka dni dzieli nas od Pikniku Rodzinnego w Sosnówce. W tym roku będzie miał on szczególny charakter, bo przy zaangażowaniu i wsparciu bardzo wielu osób o wielkim sercu organizatorzy chcą pomóc w zebraniu funduszy na leczenie i operację Paulinki Tarasiuk.

Impreza charytatywna odbędzie się w niedzielę 12 czerwca na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Sosnówce. Zbierane będą pieniądze na leczenie i operację mieszkanki Dębowa Paulinki Tarasiuk, która ma złożoną wadę serca pod postacią Tetralogii Fallota ze zrośnięciem zastawki pnia płucnego, oraz poważną wadę wzroku.

O godz. 14.00 rozpoczęcie pikniku, później o godz. 15.30 będą licytowane przedmioty przekazane przez darczyńców – w tym między innymi gadżety przekazane przez tygodnik „Podlasianin” i trzy egzemplarze książki autorstwa naszego redakcyjnego kolegi Jakuba Piesty. Dochód z licytacji zostanie przekazany na leczenie Paulinki. O godz. 16.00 turniej sportowy pod hasłem: Razem dla serduszka Paulinki, a o godz. 18.00 ruszy loteria fantowa.

Wśród atrakcji zaplanowanych na niedzielne popołudnie w Sosnówce będzie możliwość spotkania z uczestnikami programu „Rolnik szuka żony”. Oprócz tego przygotowano wiele niespodzianek dla dzieci: dmuchańce, gry i zabawy z animatorami, fotobudka. Będzie można też zajrzeć na stoiska przygotowane przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich, Nadleśnictwo Włodawa i OSP Sosnówka. A bialski WORD zaprezentuje symulator dachowania.

Wstęp 10 zł, przy czym cegiełka upoważnia do udziału w zabawie fantowej i korzystania ze wszystkich atrakcji przez cały czas trwania imprezy.

W pomoc dziewczynce chętnie włączyła się społeczność gminy Sosnówka, ale również sąsiednich gmin.

Organizatorami pikniku są wójt gminy Sosnówka, Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce, Szkoła Podstawowa w Sosnówce, Szkoła Podstawowa w Motwicy, Gminna Komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, Koła Gospodyń Wiejskich z gmin Sosnówka i Podedwórze i strażacy OSP.

Więcej na temat wsparcia Paulinki można dowiedzieć się na: https://www.kawalek-nieba.pl/paulinka-tarasiuk/

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy