Cel Podlasia – druga liga!

Cel Podlasia – druga liga!
fot. Roman Laszuk

Każdy członek zarządu, czyli (od lewej): Kamil Kocoł, Karol Filipek i Ernest Jaroszek, otrzymał absolutorium

Miejski Klub Sportowy Podlasie Biała Podlaska nie ma już ciągnących się latami zobowiązań finansowych a drużyna, bez oglądania się na innych, utrzymała się w trzeciej lidze. Nowy cel szokuje – awans do drugiej ligi!

Podczas środowego walnego zgromadzenia sprawozdawczego zebrani dowiedzieli się m.in. o wypracowanym w 2020 r. zysku przekraczającym 122 tys. zł oraz o planach na rozpoczynający się na początku sierpnia sezon 2021/2022. Głównym jest awans do drugiej ligi! By sportowo wzmocnić zespół, mają temu służyć m.in. wtorkowe (6 lipca) test-mecze, w których chęć udziału zgłosiło już (poprzez facebookowy profil klubu) ponad stu zawodników, w dużej części z naszego regionu.

– Na dziś sytuacja finansowa jest na tyle dobra, że będziemy próbować osiągnąć cel – powiedział prezes Karol Filipek. – By za rok na nowym stadionie otwierać z tej okazji szampany, brakuje, wg naszych wyliczeń, 500 tys. zł, ale liczymy, że razem z miastem, działającymi w nim firmami i kibicami uda się tę dodatkową kwotę pozyskać. Decydująca będzie już pierwsza runda – podkreślił prezes Podlasia.

Zarówno jemu, jak i pozostałym dwóm członkom zarządu, czyli Ernestowi Jaroszkowi i Kamilowi Kocołowi, wszyscy tajnie głosujący udzielili absolutorium. No cóż, przy uzyskanym przez Podlasie wyniku sportowym i finansowym nie mogło być inaczej.

Roman Laszuk

 

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina”, który ukaże się we wtorek 6 lipca

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: