Była tak pijana, że przewróciła się z dwuletnim synkiem w wózku

Była tak pijana, że przewróciła się z dwuletnim synkiem w wózku

„Kobieta z dzieckiem w wózku przewróciła się, chyba jest pijana”. Taką informację otrzymał wczoraj wieczorem dyżurny bialskiej komendy.  Kobieta miała w organizmie 2,3 promila alkoholu, a razem z nią przebywało dwoje dzieci.

Wczoraj przed godz. 20:00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że na ul. Łomaskiej w Białej Podlaskiej znajduje się kobieta, która prawdopodobnie jest pijana i w takim stanie opiekuje się małym dzieckiem. Ze zgłoszenia wynikało, że poza maluchem, z matką przebywa też starsza dziewczynka. – Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi ustalili, że jest to 44-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Badanie wykazało, że „opiekowała się” 2 letnim synkiem oraz 11-letnią córką mając w organizmie 2,3 promila alkoholu – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W rozmowie ze zgłaszającym mundurowi ustalili, że mężczyzna jadąc ulicą zauważył leżącą obok wózka kobietę. Wówczas postanowił zgłosić sprawę dzwoniąc na numer alarmowy. Dzieci trafiły pod opiekę członka rodziny, natomiast sprawę nieodpowiedzialnego zachowania kobiety oraz kwestię właściwego sprawowania opieki na małoletnimi zbada sąd rodzinny.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży szczególny obowiązek opieki, przestępstwo takie zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy