Brawurowa jazda zakończona wysokim mandatem

Brawurowa jazda zakończona wysokim mandatem
fot. KMP w Białej Podlaskiej

GMINA BIAŁA PODLASKA 4 maja policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 48-latka, który na krajowej dwójce jechał z prędkością niemal 150 km/h. Nie było to jedyne przewinienie kierowcy jednośladu, którego poczynania uwiecznił policyjny videorejestrator. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,7 tys. zł.Konto mężczyzny „wzbogaciło się” również o 15 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło po godzinie 16 w miejscowości Sycyna. – Policjanci bialskiej grupy SPEED pełniący służbę na krajowej dwójce zauważyli kierowcę motocykla, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Dodatkowo mężczyzna wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny videorejestrator. Urządzenie pomiarowe wykazało 146 km/h. Oznacza to, że kierowca przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 76 km/h – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Hondą kierował 48-letni mieszkaniec gm. Piszczac, który otrzymał mandat karny w wysokości 2,7 ty. zł i 15 punktów karnych.

– Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych – dodaje rzecznik.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy