Brat Bogdan Augustyniak opowie o swoich pasjach do fotografii, gór i jazzu

Brat Bogdan Augustyniak opowie o swoich pasjach do fotografii, gór i jazzu

W dziale wiedzy o regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie z bratem Bogdanem Augustyniakiem, gwardianem Wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej. Rozmowie towarzyszyć będzie wystawa fotografii „Jazz do it”.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 18 kwietnia o godzinie 17.

Bogdan Augustyniak urodził się 1963 roku w Warszawie, od prawie 30 lat poznaje świat jako franciszkanin. Jego zamiłowanie do górskich wędrówek i wspinaczki zetknęło go z artystą fotografikiem Feliksem Zwierzchowskim. To zaowocowało chęcią utrwalania tego, co ulotne, co czasem trwa tylko przez chwilę, czyli „atmosfery” gór. Wtedy także rozpoczęła się współpraca z fotografikami z Łomży. W tym środowisku dorastał do swojej pierwszej wystawy o Tatrach. Następnym krokiem było – współpracując z Krzysztofem Wierzbowskim – zmierzenie się z innym tematem w fotografii: z jazzem.

Skąd jazz w życiu Bogdana Augustyniaka? Miłość do jazzu zawdzięcza swemu rodzonemu bratu. Gdy byli dziećmi, mieli jeden wspólny magnetofon, a brat był o cztery lata starszy i silniejszy. W ten sposób – najpierw z przymusu, a później z potrzeby serca – słuchał jazzu.

Więcej o muzycznych i fotograficznych pasjach gwardiana Augustyniaka dowiemy się podczas spotkania w dziale wiedzy o regionie MBP przy ulicy Warszawskiej 12a. Wstęp bezpłatny.

Na spotkanie zapraszają prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy