Bilety kupimy szybciej i wygodniej

Bilety kupimy szybciej i wygodniej

Jeden z biletomatów zlokalizowany jest przy ul. Terebelskiej

BIAŁA PODLASKA Miejska spółka MZK zainwestowała w dwa biletomaty. Mieszkańcy będą mogli kupić nie tylko bilety jednorazowe, ale także doładować kartę miejską. Trwa ich testowanie, niebawem będą w pełni funkcjonalne.

Biletomaty zostały zlokalizowane przy ulicach Narutowicza i Terebelskiej. Sąsiadują z przystankami autobusowymi, na których jest duży ruch pasażerów. Przy ul. Narutowicza znajduje się co prawda punkt stacjonarny, w którym można kupić bilety, ale czynny jest w godzinach 9-17. Biletomaty natomiast są dostępne przez całą dobę.

– Można w nich płacić kartą i gotówką. Można kupić bilety na jeden przejazd oraz doładować kartę lub bileterkę. Maszyna ma pełną funkcjonalność, choć jest nieduża. To nie są tanie urządzenia, więc na razie zlokalizowaliśmy je w dwóch miejscach. Narutowicza to miejsce przesiadkowe, więc chcemy wzmocnić punkt sprzedaży, bo są tam duże kolejki w czasie, gdy uczniowie kupują bilety okresowe – mówi Krzysztof Trochimiuk, prezes MZK.

Obecnie biletomaty są konfigurowane i czynne będą około 25 stycznia. MZK bierze pod uwagę zakup kolejnych takich urządzeń z wykorzystaniem pieniędzy unijnych.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: