Bieg tatarski i turniej rodzinny w Studziance

Bieg tatarski i turniej rodzinny w Studziance
fot. archiwum

GMINA ŁOMAZY Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, Gmina Łomazy, OSP Studzianka, Rada Sołecka w Studziance organizuje XIV Spotkanie z kulturą tatarską i regionalną. Rozpocznie się 2 lipca o godz. 12 Dniem Otwartym w Muzeum Wsi Podlaskiej (Studzianka 71). O godz. 16 prowadzone będą warsztaty genealogiczne i odczytywanie nagrobków na cmentarzu tatarskim, a o 17 – zwiedzanie obiektu i otwarte warsztaty łucznictwa tradycyjnego na Łysej Górze (Studzianka 42). O godz. 18 natomiast zaplanowane jest pływanie kajakiem rzeką Zielawą: Studzianka-Ortel Królewski 10 km. Zapisy tel. 501 266 672 do wyczerpania limitu miejsc.

Także 3 lipca od godz. 10  można będzie odwiedzać Muzeum Wsi Podlaskiej (Studzianka 71), chwilę później otwarte zostanie biuro zawodów przed startem biegu „XI Tatarska Piątka”. Zapisy na stronie www.time2go.pl. Początek biegu o godz. 12 (dzieci) i 13 (dorośli). A już o godz. 14 rozpocznie się  XIII Tatarski Turniej Rodzinny (rzut strzałą, strzelanie z łuku, bieg z kołczanem). Zapisy pod nr tel. 501 266 672. Rozdanie nagród o godz. 15.

W programie także: kuchnia tatarska i regionalna, konkurs wiedzy o Tatarach i Studziance, łucznictwo tradycyjne, promocja dziedzictwa kulturowego regionu, wystawa tematyczna, zwiedzanie muralu tatarskiego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: