Bialskie gimnastyczki z sukcesami

Bialskie gimnastyczki z sukcesami

BIAŁA PODLASKA Za nam wielkie emocje i wspaniałe widowisko. 20 lutego w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego odbył się I Turniej Walentynkowy w Gimnastyce Artystycznej Biała Podlaska 2021, pod honorowym patronatem prezydenta miasta.

W zawodach wzięło udział prawie 100 zawodniczek, które reprezentowały kluby z Polski: Brawo Białystok, Stowarzyszenie Gimnastyczne Roztoczanka oraz Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Biała Podlaska, które było organizatorem turnieju. Dziewczęta startowały w kategoriach podzielonych na poziom zaawansowania oraz w zależności od grupy wiekowej (roczniki 2016-2005) w układach tanecznych i z przyborem: skakanka, maczugi, obręcz i piłka.

Dobra wiadomość jest taka, że zawodniczki Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej utrzymały wysoki poziom i w poszczególnych kategoriach zajęły bardzo wysokie miejsca – wszystkie stanęły na podium.

– I Turniej Walentynkowy w Gimnastyce Artystycznej był pierwszym tego typu wydarzeniem w formule bez publiczności, a jego zorganizowanie umożliwiło wszystkim uczestnikom i obserwatorom poznanie tajników gimnastyki, jej piękna i wszechstronności. Relacja on-line zgromadziła wielu widzów, podziwiających zmagania uczestniczek w tej dziedzinie sportu – mówi Kinga Franczuk z bialskiego stowarzyszenia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy