Bialski przedsiębiorca doceniony w Lublinie

Bialski przedsiębiorca doceniony w Lublinie

SUKCESY Zakład Instalatorstwa Sanitarnego Zenona Śledzia otrzymała wyjątkową nagrodę Lubelski Orzeł Biznesu. Przyznaje ją Związek Pracodawców Ziemi Lubelskiej.

Uroczysta gala zorganizowana już po raz 15. odbyła się 7 czerwca w Lublinie. Związek Pracodawców Ziemi Lubelskiej, który przyznaje nagrody, to powstała w lutym 2002 roku organizacja zrzeszająca firmy z województwa lubelskiego. Misją jest wspieranie dynamicznego rozwoju pracodawców i podmiotów gospodarczych. Co ważne, Związek jest członkiem Organizacji Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, która uczestniczy w Komisji Trójstronnej jako partner rządu.

Tym większe znaczenie statuetki, którą otrzymał Zakład Instalatorstwa Sanitarnego Zenona Śledzia. Wśród laureatów znaleźli się chociażby PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, prof. dr hab. Stanisław Michałowski z UMCS w Lublinie oraz Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego jako osobowość roku wspierająca biznes. Konkurs o statuetkę "Lubelskiego Orła Biznesu 2017" ma na celu prezentację i wszechstronną promocję najlepszych, najbardziej dynamicznych firm oraz osobowości działających w województwie lubelskim.

– Jest to odznaczenie dla zakładu. Trudno uhonorować wszystkie osoby, które przyczyniły się do tego sukcesu. Niektórzy już nie żyją, inni już nie pracują. To dla nas wielkie wyróżnienie i ogromny sukces. Statuetkę otrzymują firmy, które wnoszą coś w życie gospodarcze i rozwój Lubelszczyzny. Jesteśmy stosunkowo małą firmą, ale prężną i dynamiczną. W tym roku obchodzimy 40-lecie prowadzenia firmy przeze mnie. Warto zauważyć, że firmy o podobnej działalności jak nasza powoli się wykruszają, ale my jesteśmy w naszej lokalnej społeczności przedsiębiorstwem dość mocnym – komentuje nasz rozmówca.

To nie pierwsze wyróżnienie przyznane przez tę organizację dla firmy Zenona Śledzia. 10 lat temu otrzymał medal, czyli nieco niższe wyróżnienie Związku Pracodawców Ziemi Lubelskiej. Ponowne zauważenie firmy świadczyć więc może o wysokiej jej pozycji.

Firma Zenona Śledzia jest firmą rodzinną, założył ją w 1957 r. ojciec obecnego właściciela – Jan Śledź. Po jego śmierci i krótkim przejęciu firmy przez żonę, w 1978 r. stery przejął właśnie syn Zenon, i prowadzi firmę do dziś, przy współpracy z bratem Sławomirem i bratankiem Robertem. – Specjalizujemy się w wykonywaniu sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych i ciepłowniczych. Wykonujemy prace z zakresu drogownictwa, przecisków pod jezdniami oraz prace budowlane – tłumaczy laureat Lubelskiego Orła Biznesu. Z dumą mówi o wartościach rzemieślniczych, działalności społecznej, kulturalnej i charytatywnej. Firma bazuje na doświadczonych pracownikach oraz dobrej jakości sprzęcie zgodnym z najnowszymi standardami.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy