Bialski lekkoatleta leci na Mistrzostwa Świata, Miss Podlasia szósta w kraju

Bialski lekkoatleta leci na Mistrzostwa Świata, Miss Podlasia szósta w kraju

Tydzień po mistrzostwach Polski U-20 w lekkiej atletyce o tytuły najlepszych w kraju rywalizowali w Sieradzu ich starsi o trzy lata koledzy. Podobnie jak we wcześniejszych zawodach, tak i w U-23, klub AZS-AWF Biała Podlaska reprezentowany był w konkursie skoku w dal.

Szóste miejsce w tej konkurencji zajęła ubiegłoroczna Miss Podlasia (tak, tak!) Monika Stypułkowska. Studentka bialskiej AWF uzyskała 5,78 m, co jest jej nowym rekordem życiowym. Natomiast piętnaście cm bliżej wylądowała w piasku po swojej najlepszej próbie Agata Stypułkowska i została sklasyfikowana dwie lokaty dalej. Do konkursu zgłoszona też była inna podopieczna trenera Tadeusza Makaruka – Weronika Zielińska, ale nie wzięła w nim udziału. Złoty medal wywalczyła Magdalena Żebrowska (Podlasie Białystok), z wynikiem 6,13 m.

W tym miejscu, zgodnie z obietnicą, uzupełniamy informacje o Piotrze Tarkowskim, o którego zwycięstwie w konkursie skoku w dal podczas tegorocznego krajowego czempionatu U-20 pisaliśmy w poprzednim numerze. Mistrz Polski jest absolwentem trzeciej klasy technikum samochodowego w ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej i lekką atletykę trenuje od trzech lat. Tytuł na otwartym boisku poprzedziło identyczne osiągnięcie w lutym w hali. W Toruniu skoczył 7,53 m i zabrakło mu wówczas zaledwie dwóch cm do minimum PZLA na mistrzostwa świata juniorów w Tampere.

Później barierę tą przekroczył i to nie raz, przez co można się spodziewać, że w dniach 10-15 lipca powalczy w Finlandii o medal. W 64. Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie był wprawdzie szósty (tylko trzy zaliczone próby, najlepsza 7,37 m), ale tydzień później po raz pierwszy założył koszulkę z białym orłem i reprezentując nasz kraj w meczu juniorów Czechy – Polska – Słowacja – Słowenia – Węgry zwyciężył uzyskując 7,63 m.

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: