Bialscy piłkarze mistrzami świata!

Bialscy piłkarze mistrzami świata!
facebook.com/aptop54/

Drużyna piętnastolatków Akademii Piłkarskiej TOP-54 Biała Podlaska zwyciężyła w najbardziej prestiżowym w świecie turnieju młodzieżowym w Goeteborgu. „Mistrzem Świata jest ukochana ma, mistrzem świata jest BIAŁA PODLASKA!!! Marzenia się spełniają!” – taki wpis zamieścili na Facebooku po triumfie młodzi bialczanie.

W turnieju uznawanym za nieoficjalne mistrzostwa świata, który od kilkudziesięciu lat skupia piłkarskie talenty z całego globu, uczestniczy ogromna liczba drużyn. W tegorocznej edycji do szwedzkiego miasta przybyło ich aż 1731 z 78 krajów z sześciu kontynentów. Wśród nich znalazły się trzy reprezentujące AP TOP-54 (dwie jedenastolatków i jedna złożona z chłopców 15-letnich) oraz szesnastolatkowie Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski. Do historii Gothia Cup, bialskiego klubu oraz naszego regionalnego piłkarstwa przejdą występy piętnastolatków (rocznik 2003).

Rywalizację podopieczni trenera Tomasza Buraczewskiego (ci sami, co z powodzeniem występowali w minionym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów U15) rozpoczęli od trzech grupowych wygranych.

Więcej o sukcesie przeczytasz w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 20 od 24 lipca

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: