Bialscy nauczyciele przygotowują się do protestu

Bialscy nauczyciele przygotowują się do protestu

BIAŁA PODLASKA 25 marca odbyła się narada dyrektorów bialskich szkół w związku z planowanym strajkiem. Szefowie miejskich placówek wymienili się informacjami i podjęli decyzje organizacyjne.

– Za priorytet uznano bezpieczeństwo uczniów i zapewnienie im opieki oraz stworzenie warunków do prawidłowego przebiegu egzaminów i sprawdzianów. Należy podkreślić, że główna rola w zaistniałej sytuacji przypada Kuratorium Oświaty w Lublinie i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, co dyrektorzy placówek doskonale rozumieją. W przeprowadzonych referendach zdecydowana większość nauczycieli w bialskich szkołach, przedszkolach i placówkach poparła strajk. W przypadku strajku dyrektorzy otrzymają od organu prowadzącego pełne wsparcie organizacyjne, oczywiście w zakresie uprawnień i kompetencji Urzędu Miasta – relacjonuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta.

A jak dyrektorzy planują podejść do tematu strajków? Padło zapewnienie, że w miarę swoich możliwości organizacyjnych i kadrowych zapewnią uczniom opiekę i zadbają o ich bezpieczeństwo. Ze szkół, w których strajk się nie odbędzie, zostaną delegowani nauczyciele do innych szkół, by wspomóc je podczas egzaminów i sprawdzianów. Będą współpracować, wymieniając wszelkie potrzebne informacje.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: