Bialscy karatecy mistrzami Europy!

Trener Cezary Kotecki z Kacprem Cepem i Beatą Berlikiewicz

Świetnie zaprezentowali się zawodnicy Bialskiego Klubu Karate Kyokushin oraz Stowarzyszenia Kultury i Sportu Bushido w Białej Podlaskiej w XXXIII Mistrzostwach Europy w karate kyokushin, jakie odbyły się 18 i 19 maja we Wrocławiu. Dwóch z nich zdobyło złoto, zaś czworo stanęło na najniższym stopniu podium.

Tytuły mistrzów Starego Kontynentu wywalczyli: sensei Ariel Miszkiniuk, będący w BKKK nie tylko prezesem, ale również zawodnikiem i trenerem, oraz juniorka Aleksandra Mincewicz. Natomiast brązowe medale zdobyli: Kacper Cep z sekcji Międzyrzec Podlaski Stowarzyszenia Kultury i Sportu Bushido w kategorii kumite junior – 60 kg oraz troje reprezentantów BKKK – Paweł Konieczny, Maja Pietraszuk i Zuzanna Lewczuk.

Do strefy medalowej, mimo udanych walk, nie zakwalifikowali się: Jakub Hermanowski, Antoni Jańczuk i Karol Chodkowski z BKKK oraz występująca w barwach SKiSB Beata Berlikiewicz z Wisznic, która uplasowała się na pozycji 4-8. W mistrzostwach wzięło udział 720 zawodników z 29 krajów, wśród których najmocniejsze były ekipy z Rosji, Białorusi i Ukrainy.

Sukcesy podlaskich karateków to ogromna zasługa występującego w trzech rolach w BKKK sensei Ariela Miszkiniuka, jak też Cezarego Koteckiego z SKS Bushido. Pierwsze stowarzyszenie istnieje dziesięć lat i prowadzi szkolenie (również w sekcji muaythai) w Białej Podlaskiej oraz Zalesiu, drugie działa dopiero trzy lata w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim i Wisznicach, lecz oba po międzynarodowej imprezie we Wrocławiu mogą się pochwalić posiadaniem medalistów mistrzostw Europy. Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas październikowych mistrzostw Polski w Szczecinie.