'Biała w chmurze' dla wszystkich nauczycieli i uczniów

'Biała w chmurze' dla wszystkich nauczycieli i uczniów
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Dzięki projektowi Urzędu Miasta, kosztującemu ponad 136 tys. zł, nauczyciele i uczniowie bialskich szkół mają do dyspozycji bezpłatne licencje pakietu Office 365. Nowy projekt promuje korzystanie z legalnego oprogramowania, a jednocześnie znacznie ułatwia naukę w trybie zdalnym i uczy korzystania z nowych narzędzi.

W roku szkolnym 2020/2021 zrealizowano pilotażowy program w ZSO nr 4. W tym roku Urząd Miasta kontynuuje projekt „Biała w chmurze”. Zakupiono już dodatkową roczną licencję Aplikacje Office 365, która daje możliwość bezpłatnej instalacji najnowszej wersji pakietu Office jednocześnie na 5 komputerach, 5 tabletach i 5 smartfonach.

– Uczniowie i nauczyciele będą mieli dostęp do najnowszych technologii na prywatnych urządzeniach, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdują: w domu czy w szkole. Cyfrowe narzędzia usprawnią komunikację uczniów i nauczycieli oraz umożliwią prowadzenie lekcji na odległość, a także sprawią, że edukacja będzie atrakcyjniejsza, dostępniejsza, bardziej urozmaicona i lepiej dostosowana do wymogów współczesnego świata.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy