Biała, Terespol i Międzyrzec zagrają z WOŚP [PROGRAM]

Biała, Terespol i Międzyrzec zagrają z WOŚP [PROGRAM]

Przedstawiciele bialskiego sztabu WOŚP osobiście odebrali identyfikatory i dopełnili wszelkich formalności. Orkiestra może już ruszać!

Biała Podlaska

Tegoroczny finał WOŚP w Białej Podlaskiej odbędzie się 13 stycznia. Serce Orkiestry będzie biło na placu Wolności. Od godz. 17 kolejno wystąpią: Mateusz Łopaciuk, zespół Mariall, Brevis, Sokotuchy, kabaret Fryjo i Oliwia Spychel, a o godz. 20 zaplanowano Światełko do Nieba. Nie zabraknie też licytacji, pojawi się m.in. kalendarz z autografem Mariusza Pudzianowskiego.

Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy strażackie, medyczne, ale nie zabraknie też bialskiej Belgijki, animacji dla dzieci oraz pokazu Bialskiego Klubu Morsa. Jeszcze przed huczną fetą na placu Wolności zaplanowany jest turniej koszykówki (hala IV LO im. S. Staszica) oraz turniej wędkarski (godz. 10, teren Krzny za targowiskiem miejskim).

Sztab bialskiej WOŚP, podobnie jak w ubiegłym roku, mieścić się będzie w Domowym Szpitalu. Riad Haidar, szef sztabu WOŚP, informuje, że zarejestrowało się 500 wolontariuszy. – Jest to liczba na poziomie ubiegłego roku. W zbiórkę angażują się głównie młodzi ludzie z Białej Podlaskiej i z powiatu bialskiego – mówi ordynator neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Gorąco zachęca do otwarcia serc i udziału w akcji. Jego oddział jest w bardzo istotnym stopniu wyposażony w sprzęt od WOŚP, a nawet nosi imię fundacji WOŚP.

Centrala WOŚP podaje, że w tym roku Orkiestra zagra dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Międzyrzec Podlaski

Po raz kolejny miasto włącza się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Międzyrzeczanie datki do puszek oznaczonych charakterystycznym czerwonym serduszkiem będą mogli wrzucali 13 stycznia podczas finału Orkiestry.

Pieniądze uzbierane podczas 27. finału WOŚP przeznaczone będą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

– Tego dnia na ulicach miasta kwestować będzie 70 wolontariuszy z Międzyrzeca i okolic, a o godzinie 17 w sali widowiskowej planujemy koncert warszawskiego zespołu Menele oraz aukcję, którą poprowadzą starosta bialski Mariusz Filipiuk i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Andrzej Marciniuk – informuje Anna Czerwińska, szefowa międzyrzeckiego sztabu WOŚP.

Zanim jednak na ulice miasta ruszą wolontariusze, 11 stycznia w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 rozegrany będzie specjalny mecz siatkówki, w którym zmierzą się między sobą nauczyciele i uczniowie szkoły. Z kolei młodzież i grono pedagogiczne ZPO nr 3 rywalizować będzie w "dwa ognie". W "trójce", wzorem ubiegłych lat, zorganizowany zostanie także kiermasz ciast, z którego dochód przekazany będzie na konto WOŚP. Kiermasz ciast zaplanowano również w ZPO nr 1, na 13 stycznia.

Finał tradycyjnie zakończy Światełko do Nieba, czyli pokaz sztucznych ogni. Organizatorzy zachęcają do przekazania na aukcję przedmiotów, bonów, gadżetów lub karnetów. W tym celu można skontaktować się ze sztabem przy ul. Warszawskiej 37 lub zadzwonić pod nr tel. 505 164 760.

Terespol

W najbliższą niedzielę od samego rana na terenie miasta liczni wolontariusze będą zbierać datki do puszek z czerwonym serduszkiem. Darczyńcy będą mogli otrzymać jedno z nich i jednocześnie wesprzeć specjalistyczne szpitale dziecięce.

Przygraniczne miasto od wielu lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na tegoroczny 27. finał zaplanowano wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych. Po raz kolejny będzie to dzień pełen energii i zabawy. Zapowiada się bardzo ciekawie.

O godz. 11 wystartuje IV Bieg Uliczny "Policz się z cukrzycą" i Nordic Walking. Uczestnicy zmagań na 2,5 km trasie będą mieli okazję przyczynić się do wsparcia jednej z 50 specjalistycznych placówek. Wejście na start przy Urzędzie Miasta będzie kosztowało 5 zł, a zebrane pieniądze trafią do puszki WOŚP.

Celem tegorocznej akcji jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, który da lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. W Terespolu, podobnie jak w wielu miastach Polski, odbędą się aukcje, na których będzie można wylicytować ciekawe gadżety. Zaplanowano je na godz. 16 w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury.

W programie artystycznym znalazły się występy dzieci z przedszkola miejskiego i uczniów z ZSP nr 1. Na scenie zaśpiewają Natalia Szołoniuk, Zuzanna Wic i Julia Iwaniuk. Zgromadzeni będą mieli okazję obejrzeć pokazy taneczne sekcji zespołu FLESZ oraz widowisko przygotowane przez Teatr Tańca Fantazja z Brześcia. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert Electroacoustic z Białej Podlaskiej.

To nie jedyne atrakcje tegorocznego finału WOŚP w Terespolu. Organizatorzy zapraszają na kulig, ognisko i kulinaria przygotowane przez mieszkańców. Na zakończenie (około godz. 19) do nieba powędruje światełko. To symboliczny moment, który jednoczy wszystkich, którym są bliskie idee WOŚP.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: