Biała Podlaska zwyciężyła! Smyk wybudował oryginalny plac zabaw dla dzieci

Biała Podlaska zwyciężyła! Smyk wybudował oryginalny plac zabaw dla dzieci
fot. Biuroprasowe.smyk.com

Taki bajkowy plac zabaw powstał przy ulicy Piłsudskiego 45-47

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców, w Białej Podlaskiej powstało nowe miejsce zabaw dla dzieci. To efekt wygranej miasta w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Smok za smoka”, organizowanej przez sieć handlową Smyk, w ramach programu lojalnościowego Smyk & spółka. 

Ta inspirująca inicjatywa wspiera rodziców w oduczeniu dzieci korzystania ze smoczków, ale także edukuje, jak zapoczątkować zmianę i dbać o planetę.

Jak przebiegała akcja? Najpierw, w terminie od 21.08 do 31.10.2023 roku, każdy maluch, który rozstawał się ze swoim smoczkiem, mógł wymienić go na uroczego, pluszowego smoka. W projekcie chodzi o dwa równoważne cele – wsparcie dziecka w trudnej chwili pożegnania się ze smoczkiem, a także odzyskanie materiału wtórnego, który w innym wypadku mógłby trafić na wysypisko i na setki lat pozostać w środowisku. Odzyskane w ten sposób tworzywo posłużyło do wyprodukowania trwałego, estetycznego i praktycznego wyposażenia placu zabaw.

Trzecia odsłona projektu „Smok za Smoka” przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W ciągu niespełna dwóch miesięcy udało się zebrać ponad 320 kg smoczków, które otrzymały nowe życie i w duchu dbałości o planetę posłużyły za produkt do budowy miejsca dziecięcej radości i beztroski.

W poprzednich dwóch edycjach place zabaw powstały w Rumii i Sierpcu – tak zdecydowali klienci sieci sklepów Smyk w głosowaniu. W ubiegłorocznej, trzeciej edycji do wyboru miejsca ulokowania placu zabaw zaproszono 8 polskich miast, w których zebrano najwięcej smoczków – wśród nich Białą Podlaską.

Głosowanie ruszyło po zakończeniu zbiórki w sklepach – 2.11.2023 r. Wzięło w nim udział ponad 10 tysięcy osób, a najbardziej zaangażowanym miastem okazała się Biała Podlaska! I to właśnie w tym mieście, przy ulicy Piłsudskiego, stanął trzeci „Smokowy plac zabaw” – bezpieczne i przyjazne środowisku miejsce do spędzania czasu przez dzieci.

Warto dodać, że pluszaki, które otrzymywały dzieci w zamian za smoczki, są wykonane w 100 procentach z materiału pochodzącego z recyklingu butelek PET. Do ich produkcji nie zostały użyte żadne nowe tworzywa sztuczne, tylko te pochodzące z odzysku.

Smyk kieruje podziękowania do każdego, kto przyczynił się do pomyślnego przebiegu inicjatywy. Słowa uznania należą się przede wszystkim klientom oraz osobom zaangażowanym w akcję. Wspólne działanie sprawiło, że akcja „Smok za Smoka” mogła wyjść szeroko poza samą zbiórkę, i stać się krokiem w stronę lepszej przyszłości naszych pociech. W ramach podziękowania od Smyka, każdy klubowicz biorący udział w akcji otrzymał dodatkowe puzzle na swoje klubowe konto w programie Smyk & spółka.

Dokładna lokalizacja placu zabaw: ul. Piłsudskiego 45-47, Biała Podlaska.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy